Poniedziałek, 25.03.2019

Umowa na rozbudowę i modernizację COZL podpisana *

  • 4.07.2018, 11:16
  • Krzysztof Boguń
Umowa na rozbudowę i modernizację COZL podpisana *
3 lipca b.r. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie podpisało oficjalnie umowę z firmą Budimex na rozbudowę i modernizację szpitala. Termin zakończenia robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektów ma nastąpić w grudniu 2019 roku.

W ogłoszonym w marcu b.r. przetargu na rozbudowę i modernizację COZL wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez firmę Budimex i to właśnie ona ostatecznie została oficjalnym wykonawcą. Łączna kwota inwestycji to ponad 116 mln zł, z czego ok. 28 mln zł pochodzi z budżetu państwa, 82,5 mln zł ze środków samorządu województwa lubelskiego, a pozostałe 5,5 mln zł. z dofinansowania w ramach projektu „Zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli”

To bardzo ważny dzień nie tylko, dla naszego szpitala, ale i wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego. Rozbudowa i modernizacja szpitala to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym regionie. Dzięki niej będziemy mogli zapewnić naszym pacjentom jeszcze lepsze warunki leczenia onkologicznego. – podkreśla Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Zakres prac zawartych w umowie to m.in. przebudowa istniejącego zespołu poradni specjalistycznych, modernizacja i rozbudowa budynku radioterapii oraz budowa budynku dydaktyczno-administracyjnego i diagnostyczno-laboratoryjnego
z częścią łóżkową. Inwestycja obejmuje również zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych.


 

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie jest jedynym pełnoprofilowym, wysokospecjalistycznym centrum onkologicznym w województwie lubelskim. Świadczenia realizowane przez szpital obejmują m.in. onkologię kliniczną i ogólną, hematoonkologię, chirurgię onkologiczną oraz radioterapię. W ramach szpitala funkcjonuje trzynaście oddziałów, w tym chirurgiczny ogólny, chirurgii onkologicznej, hematologiczny oraz dwa oddziały radioterapii. Centrum dysponuje 284 miejscami dla pacjentów hospitalizowanych całodobowo i 19 miejscami w ramach pobytu dziennego. Szpital posiada certyfikat ISO i jest również w trakcie recertyfikacji akredytacji, co stanowi o najwyższej jakości oferowanych przez niego usług medycznych. Poza kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych, Centrum zajmuje się działalnością naukową, profilaktyczną i dydaktyczną oraz prowadzeniem badań klinicznych.

 

* Materiał Partnera


 


 


 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe