W obronie Sądu Najwyższego

  • 03.07.2018, 13:33
  • Cezary Potapczuk
kaminski_kod.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Środowiska prawnicze, naukowe, byli i obecni opozycjoniści bronią niezależności Sadu Najwyższego. Sytuacją w Polsce zaniepokojona jest Bruksela. Rząd PiS pozostaje głuchy na głos opozycji, która ostrzega przed łamaniem konstytucji.

Protesty, połajanki, ostrzeżenia z Brukseli, a i zza oceanu, wreszcie groźby pociągnięcia do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu spływają po parlamentarnej większości jak woda po kaczce. Prezydent chce odesłać Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf, oraz wielu jej kolegów na sędziowską emeryturę. Chce to zrobić na podstawie ustawy przegłosowanej przez pisowską większość. Ale jest Konstytucja, która jasno stanowi, że kadencja Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego trwa sześć lat. Prezes Gersdorf może więc zajmować powierzone jest stanowisko do 2020 roku. Zwykła ustawa i wola PiS nie są w stanie tego zmienić, chyba, że władza odważy się sięgnąć po środki pozaprawne.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe