Poniedziałek, 25.03.2019

Cechy profesjonalnego salonu fryzjerskiego *

  • 3.07.2018, 10:14 (aktualizacja 03.07.2018 11:13)
  • Krzysztof Boguń
Cechy profesjonalnego salonu fryzjerskiego *
Profesjonalny, a za razem popularny salon fryzjerski musi charakteryzować się pewnymi elementami, które sprawią, że klient skorzysta z usługi ponownie. Obecnie na standard gabinetu i umiejętności fryzjerów zwracają uwagę nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Aranżacja salonu

Salon musi być dobrze zaaranżowany. Nie ważne jak duży jest metraż, ważne, by umiejętnie go zagospodarować. Przy wejściu powinna znajdować się poczekalnia z kanapą, fotelami i stolikiem kawowy. Goście powinni mieć możliwość relaksu i odpoczynku, jeszcze przed skorzystaniem z usługi. Część zabiegowa musi posiadać myjkę i konsole ze stanowiskami. Profesjonalne stanowisko pracy musi być zawsze czyste i uporządkowane. Ważne, by lustra fryzjerskie były wystarczająco duże i pozwalały gościom bez problemu obejrzeć efekt pracy specjalisty. Poza tym, stanowiska powinny być oddalone od siebie na tyle, by fryzjerzy mogli swobodnie się przemieszczać. Dodatkowo, fotele muszą mieć regulowane oparcie i wysokość, by można je było dostosować do sylwetki klienta. Kolorystyka salonu powinna być ciepła i spójna.

Najnowsze trendy we fryzjerstwie

Salon fryzjerski tworzą ludzie, którzy w nim pracują. To na podstawie efektów ich pracy, klienci wyrabiają sobie zdanie o gabinecie. Bardzo istotne jest zatem, regularne uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach fryzjerskich, które pozwolą na podniesienie poziomu umiejętności. Poza tym, fryzjer powinien na bieżąco śledzić zmieniające się trendy. Moda i sposoby czesania zmieniają się każdego sezonu, warto więc korzystać z czasopism i portali branżowych, które regularnie udostępniają informacje o najnowszych trendach. Obecnie również mężczyźni przywiązują wagę do swojej fryzury, dlatego profesjonalny fachowiec musi być na bieżąco zarówno z fryzurami damskimi, jak i męskimi. Salon fryzjerski, który chce dobrze funkcjonować, musi mieć pracowników, dla których zawód jest pasją. Wówczas, zamiłowanie do tworzenia fryzur jest widoczne w wielu elementach.

Wyposażenie salonu

Na renomę salonu fryzjerskiego, niewątpliwie wpływa również jego wyposażenie. Profesjonaliści, którzy znają się na swoim fachu powinni korzystać z najlepszych urządzeń. Najnowsze technologie zastosowane w osprzęcie w wielu przypadkach poza tym, że pomagają w czesaniu czy modelowaniu włosów, również je pielęgnują i chronią. Konsola fryzjerska musi być w pełni wyposażona od grzebieni, nożyczek, po maszynki, suszarki, lokówki i prostownice. Poza tym, w ofercie salonu powinny znaleźć się wysokiej klasy. rekomendowane przez profesjonalistów, kosmetyki do włosów.

Gość, który odwiedza salon powinien od samego początku czuć miłą, przytulną atmosferę. Połączenie umiejętności fryzjerów, profesjonalnego podejścia do klienta, wystroju pomieszczenia oraz jego wyposażenia sprawi, że zainteresowani chętnie będą korzystać z usług w przyszłości.  

* Artykuł Partnera

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe