Niedziela, 24.03.2019

Królowa dyscyplin w Lublinie

  • 15.06.2018, 10:16
  • Krzysztof Boguń
Królowa dyscyplin w Lublinie
W dniach 20-22 lipca na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. W rywalizacji weźmie udział 600 najlepszych polskich lekkoatletów. Emocji nie zabraknie, bo to ostatnie zawody, na których można uzyskać minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy.
Mistrzostwa wracają do Koziego Grodu po 34 latach. To trzeci raz w historii, poprzednie zawody odbyły się w 1984 roku, na których padł rekord Polski Anny Włodarczyk w skoku w dal z wynikiem 6.96 m. Z pewnością podczas tych mistrzostw padnie wiele rekordów i życiówek. Na lubelskim stadionie zobaczymy całą polską czołówkę: Anitę Włodarczyk, Pawła Fajdka, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskego, Angelikę Cichocką, Joannę Jóźwik, Kamilę Lićwinko, Ewę Swobodę i zawodniczki AZS UMCS Lublin Paulinę Gubę i Malwinę Kopron.
Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Miasta Lublin: " - 94. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce będą największym sprawdzianem zmodernizowanego stadionu. To wielkie wyzwanie organizacyjne, ale i prestiż. Lepszego wydarzenia inaugurującego nową erę w historii obiektu przy al. Piłsudskiego 22 nie mogliśmy sobie wymarzyć. Lublin został gospodarzem wydarzenia, w którym będą uczestniczyły największe lekkoatletyczne sławy. Jestem przekonany, że zawody te dostarczą miłośnikom tej dyscypliny z całej Polski niezapomnianych sportowych wrażeń – mówi Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.
 
Można już kupić bilety - cena normalnego to 10 zł, a za ulgowy zapłacimy 5 zł.  Przysługuje on uczniom i studentom do 26. roku życia. Wstęp bezpłatny dla dzieci poniżej 6 roku życia. Wejściówki można nabyć w serwisie eBilet, sprzedaż stacjonarną prowadzą salony EMPiK.
Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe