Sobota, 16.02.2019

Wesele dla oszczędnych – jak tanio i szybko zorganizować wyjątkowe wesele?

  • 12.06.2018, 14:10
  • Krzysztof Boguń
Wesele dla oszczędnych – jak tanio i szybko zorganizować wyjątkowe wesele?
Dzień ślubu i wesela to wydarzenie wyjątkowe dla każdej pary. Wielu przyszłych nowożeńców marzy o wystawnym przyjęciu, bogato zdobionej sukni ślubnej oraz najlepszych dodatkach. Nie każdy posiada jednak budżet wystarczający na zorganizowanie wesela rodem z bajki i nie każdy może także liczyć na wsparcie finansowe rodziców. Ograniczony budżet weselny nie oznacza jednak, że nie możemy tanio zorganizować wesela ze swoich marzeń! Oto kilka praktycznych wskazówek, jak niewielkim kosztem zorganizować wyjątkowe wesele.

Na początku oszacuj swój budżet weselny

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W pierwszej kolejności, jeszcze zanim przystąpimy do wyszukiwania niezbędnych usług oraz ich rezerwowania, powinniśmy dokładnie określić swój budżet weselny. Pamiętajmy, że kwota ta musi wystarczyć na pokrycie nie tylko kosztu wszystkich usług weselnych, takich jak sala weselna, zakup sukni ślubnej i garnituru, opłacenie zespołu weselnego, fotografa, auta i innych, ale powinna także obejmować koszty około weselne.

Jeśli zdecydujemy się na ślub kościelny będziemy bowiem musieli zapłacić za usługi księdza, nauki przedmałżeńskie, organistę oraz przygotowanie dekoracji świątyni. W przypadku ślubu cywilnego te koszty są znacznie mniejsze, ale także warto je uwzględnić, żeby nic nas nie zaskoczyło w trakcie przygotowań. Nie zapominajmy również o uwzględnieniu we wstępnym kosztorysie także ceny obrączek ślubnych.

Ograniczenie wydatków związanych z salą weselną

Najważniejszym i zarazem najbardziej znaczącym wydatkiem ślubnym jest wynajem sali weselnej. Ich szeroki wybór wraz z możliwością porównania cen poszczególnych lokali znajdziemy na portalu ślubnym Weselezklasa.pl. Warto także mieć świadomość, że rezerwując wybraną salę weselną musimy liczyć się z koniecznością zapłaty zadatku, który może wynosić 20-30% kosztu wynajmu lokalu. Jest to znacząca kwota, na której zapłacenie musimy być przygotowani już na około rok przed planowanym zamążpójściem.

Koszt wynajęcia sali weselnej możemy jednak zmniejszyć wybierając tańsze i mniej popularne sale weselne lub ograniczając liczbę zaproszonych gości. To bowiem od ich ilości głównie zależy koszt sali weselnej. W tym miejscu warto więc zastanowić się czy warto organizować tradycyjne wesele na setkę gości i zapraszać na nie wszystkich niewidzianych od lat krewnych, czy też bardziej opłacalnym pod względem finansowym wyborem będzie ugoszczenie na weselu wyłącznie najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Zmniejszenie liczby gości pozytywnie wpłynie na nasz budżet oraz sprawi, że będziemy mieli więcej funduszy na opłacenie pozostałych, równie ważnych usług.

Suknia ślubna – nowa czy używana?

Przyszłe panny młode mogą poszukać oszczędności także przy wyborze sukni ślubnej. Mamy tu szerokie pole do popisu, gdyż suknię możemy kupić zarówno nową w salonie, jak i używaną. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup sukni używanej lub jej wypożyczenie, warto wcześniej sprawdzić oferty salonów sukien dostępne na Weselezklasa.pl oraz porównać ceny nowych kreacji do sukien używanych.

Każda panna młoda chciałaby bowiem w tym wyjątkowym dniu czuć się wyjątkowo i mieć na sobie nową ślubną kreację. Ograniczony budżet nie jest tutaj przeszkodą, gdyż salony sukien często organizują atrakcyjne promocje m. in. na modele ze starszych kolekcji. Warto więc odwiedzić je w pierwszej kolejności oraz zapoznać się z cenami, zanim zdecydujemy się na kupno sukni używanej. Pamiętajmy, że nową suknię będziemy mogły także odsprzedać, dzięki czemu część kosztów jej zakupu z pewnością nam się zwróci.

W planowaniu weselnego budżetu pomoże Ci portal ślubny Weselezklasa.pl

Kluczem do oszczędnego zorganizowania ślubu i wesela jest dokładne zaplanowanie wydatków oraz określenie kosztu poszczególnych usług weselnych. Taką możliwość daje nam portal ślubny Weselezklasa.pl, na którym znajdziemy wszystkie niezbędne usługi potrzebne do organizacji udanego wesela wraz z ich kosztem. W serwisie możemy więc w prosty sposób porównać między sobą ceny poszczególnych usług oraz wybrać tych wykonawców, których cena mieści się w naszym budżecie. W planowaniu budżetu weselnego bardzo pomocny okaże się także dostępny na portalu Planner Ślubny.

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Agata
Agata 5.07.2018, 12:12
Wesele spokojnie zorganizować można za dość nieduże pieniądze w sposób naprawdę elegancki. Sama wiele nie wydałam, a wszyscy goście i tak dobrze się bawili. Sala przystrojona była kwiatami przygotowanymi przez pracownię Dzika Róża, a i na różne atrakcje jeszcze zostało. Warto jednak na etapie organizacji pamiętać o nawet najmniejszym szczególe. ;)

Pozostałe