Poniedziałek, 18.02.2019

Awaria systemów cyfryzacji w całej Polsce

  • 12.06.2018, 13:03
  • Krzysztof Boguń
Awaria systemów cyfryzacji w całej Polsce
Interesanci wybierający się do urzędów mogą mieć problem z zarejestrowaniem dziecka, uzyskaniem dowodu osobistego czy rejestracją auta. Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza dużą skalę awarii.

Poniżej publikujemy komunikat w tej sprawie:

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji: "Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia."

 

A poniżej informacja dotycząca Lubelszczyzny:

 

"Niemożliwe jest w chwili obecnej załatwienie spraw w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Wydziale Komunikacji ze względu na awarię systemów CEPIK i SRP Źródło.  Nie działa także skrzynka podawcza Epuap. Czekamy na usunięcie awarii ze strony Ministerstwa Cyfryzacji.

 

Wydział Spraw Administracyjnych przyjmuje pisemne wnioski o wydanie dowodu osobistego oraz wydaje dowody gotowe do odbioru, nie ma możliwości zarejestrowania np. zgubionego dowodu osobistego. W Wydziale Komunikacji, przed awarią systemu, wydano rano około 100 numerków i w trybie awaryjnym załatwiane są te sprawy, które są możliwe do załatwienia, m.in ręcznie wypisywane są dowody rejestracyjne jeśli jest taka konieczność. Urząd Stanu Cywilnego w trybie awaryjnym rejestruje jedynie zgony, jednak pozostałe formalności trzeba uzupełnić w momencie gdy awaria zostanie już usunięta. Możliwe jest także złożenie pisemnego wniosku o odpis akt, jednak na jego wydanie trzeba będzie poczekać aż system ponownie zacznie działać.

 

Mieszkańców zainteresowanych załatwieniem sprawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu sprawdzenia czy systemy już działają:

  • Wydział Komunikacji, tel. 81 466 32 00
  • Urząd Stanu Cywilnego, tel. 81 466 15 00
Przepraszamy za utrudnienia z przyczyn od Urzędu Miasta Lublin niezależnych. Czekamy na usunięcie awarii ze strony Ministerstwa Cyfryzacji".
 źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe