Poniedziałek, 18.02.2019

Będzie Strefa Kibica w Lublinie *

  • 12.06.2018, 10:50
  • Krzysztof Boguń
Będzie Strefa Kibica w Lublinie *
Telewizja Polska poinformowała dzisiaj, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie może pokazać lubelskim kibicom mecze rozpoczynających się za tydzień piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. To oznacza, że Strefa Kibica Coca-Cola Lublin na pewno powstanie.

Jak informuje Biuro Prasowe MOSiR: " TVP, która jest jedynym dysponentem licencji FIFA oraz sygnału telewizyjnego MŚ na terenie Polski, przekazała nam dziś wytyczne dla organizatorów Stref Kibica na zbliżający się Mundial. Wynika z nich, że organizatorzy, który „zgłosili Strefę Kibica przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.licencje.tvp.pl, a nie otrzymali jeszcze umowy, mają dorozumiane prawo do rozpoczęcia pokazu już od pierwszego meczu mundialu (14.06), pod warunkiem akceptacji przepisów FIFA oraz zasad udzielania licencji (w tym cennika) zawartych na stronie www.licencje.tvp.pl”.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie spełnił ten warunek, a zatem możemy rozpocząć pokazywanie meczów Mundialu od początku jego trwania. Mimo, że nie otrzymaliśmy jeszcze potwierdzenia przyznania licencji i umowy. Telewizja poinformowała dziś, że jej przedstawiciele handlowi będą formalizować proces udzielenia licencji i wydawać stosowne zgody także w trakcie trwania Mistrzostw.

STREFA KIBICA COCA-COLA LUBLIN

Po ogromnym sukcesie Strefy Kibica, która na piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2016 r. powstała przy Aqua Lublin, było dla nas oczywiste, że będziemy chcieli zorganizować Strefę Kibica również na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Zdecydowaliśmy, że Strefa powstanie obok stadionu Arena Lublin. Dostępność tego miejsca dla mieszkańców (odległość od centrum miasta, komunikacja miejsca, drogi dojazdowe) – jest równie dobra, jak w przypadku Aqua Lublin, natomiast powierzchnia terenu jest znacznie większa. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć większą Strefę niż poprzednio. To ważne, że bo dwa lata temu na niektórych meczach, zwłaszcza Reprezentacji Polski, Strefa „pękała w szwach”.

Dwa lata temu sama Strefa Kibica (bez miasteczka towarzyszącego) mieściła niecały tysiąc osób, teraz sama Strefa będzie przeznaczona dla 3 tysięcy osób. Obok powstanie miasteczko towarzyszące z gastronomią – podobnie, jak dwa lata temu.

Strefa powstanie na cały czas trwania Mundialu – chcemy w niej pokazać wszystkie mecze Mistrzostw. Będzie je można oglądać na telebimie identycznym, jak dwa lata temu. Ekran będzie miał powierzchnię 28 metrów kwadratowych (8 x 3,5 m), co gwarantuje odpowiednią jakość transmisji i dobry komfort oglądania dla wszystkich gości Strefy.

Strefa powstanie na parkingu Areny Lublin od strony ul. Muzycznej – obok Centrum Historii Sportu, siedziby Motoru Lublin i Perła Sport Pubu. Ekran zostanie ustawiony od strony mostu przy ul. Muzycznej.

Strefa Kibica w Lublinie będzie mogła powstać dzięki naszym partnerom: Zarządowi Województwa Lubelskiego i marce Coca-Cola."

źródło: Biuro Prasowe MOSiR

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe