Poniedziałek, 18.02.2019

Projekt budowlany — jakie powinien spełniać warunki? *

  • 11.06.2018, 11:42 (aktualizacja 11.06.2018 11:45)
  • Krzysztof Boguń
Projekt budowlany — jakie powinien spełniać warunki? *
Z roku na rok przybywa nam coraz więcej nowoczesnych budynków i inwestycji, które przez kolejne lata będą służyły zarówno jako mieszkania, jak i biurowce, w których zapewne wiele osób znajdzie swoje zatrudnienie. Niemniej jednak, wszystko zaczyna się od projektu budowlanego, dlatego też dzisiaj chcielibyśmy się szerzej zastanowić nad kwestiami związanymi z jego prawidłowym przygotowaniem.

Co ma kluczowe znaczenie w przypadku projektu? 

Przede wszystkim to, żeby zlecić go właściwym osobom. Nie da się ukryć, że tylko osoba, która faktycznie zna się na swojej pracy będzie w stanie zaprojektować nie tylko nowoczesny, ale i zarazem funkcjonalny budynek. Jak podkreślają specjaliści ze stekra.pl, to w zasadzie obowiązek dewelopera, aby znaleźć takiego specjalistę, nawet, jeśli niekoniecznie jest on najtańszy. 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Czy gotowe projekty nadal się sprzedają? 

To pytanie zadawane przez wiele osób, które zastanawiają się nad postawieniem swojego obiektu. Warto podkreślić, że do czynienia z gotowymi projektami mamy nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale i tych większych budynków. Jednakże, w przypadku gotowych projektów niejako należy pogodzić się z tym, że nie będą się one znacząco wyróżniały na tle innych, co w niektórych sytuacjach będzie miało niemałe znaczenie. 

Niemniej jednak, nie oznacza to też, że gotowych projektów nie da się w żaden sposób ulepszyć, czy zmodyfikować. Pozostaje jednak pytanie, czy faktycznie warto w ogóle ponosić tego rodzaju koszty. Niekiedy bowiem bardziej opłaca się skupić na projekcie, który od podstaw będzie dopasowany do wymagań klienta, niż przeprojektować dane rozwiązania, co i tak wymaga równie sporo pracy przy tak wielkich budynkach. 

Oczywiście zawsze ostateczna decyzja będzie należała do inwestora, niemniej jednak, nie da się zaprzeczyć, że w obecnych czasach liczą się oszczędności, więc firmy właśnie takowych szukają, w tym również inwestorzy budowlani. Naturalne jest, że na jakości oszczędzać nie można, ale tam, gdzie w przyszłości nie zagrażałoby to nikomu, jak najbardziej jest dopuszczalne.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe