Poniedziałek, 18.02.2019

Ekogroszek – tanie grzanie

  • 6.06.2018, 10:15 (aktualizacja 06.06.2018 10:21)
  • Krzysztof Boguń
Ekogroszek – tanie grzanie
Jak najefektywniej ogrzać zimą mieszkanie, nie wydając przy tym majątku? To pytanie, które spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi domku jednorodzinnego. Tym bardziej, że w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że nie zawsze najtaniej to również najlepiej.

Tani ekogroszek to paliwo opałowe znane wielu osobom mieszkającym w domach, gdzie muszą zapewnić sobie własne ogrzewanie. Jego popularność wynika przede wszystkim z kilku faktów: dobrej ceny, efektywnego spalania i wygody użycia. Oczywiście, nie można też zapominać o tym, że jest to rodzaj węgla przyjazny środowisku.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Tanie paliwo opałowe

Najtańszy najczęściej nie oznacza najlepszy. Dlatego, choć wielu z nas przeglądając oferty różnych firm, za główne kryterium wyboru przyjmuje jego cenę, tani ekogroszek to jednak nie ten, który ma najniższą cenę zakupu, ale ten, który zapewni najefektywniejsze spalanie. A zagwarantuje je tylko węgiel najwyższej jakości. Dodatkowo dobry ekogroszek zapewni mniejszą produkcję sadzy i popiołu, a to ograniczy do minimum niekorzystny wpływ na środowisko, a nam zapewni mniej pracy przy czyszczeniu pieca.

Sprawdzone źródło

Wybierając firmę, w której zakupimy tani ekogroszek często pomocy szukamy w Internecie. Czasem podpowiedź znajdziemy wśród opinii innych użytkowników. Zdarza się jednak, że wpisujemy w wyszukiwarkę po prostu hasło ekogroszek ceny i na tej podstawie wybieramy najtańszą ofertę. A to już nie jest najlepsza metoda! Paliwo opałowe kupujmy u sprawdzonych dostawców, jak Węgiel Sztygar. Tylko wówczas będziemy mieli pewność nie tylko, że jest ono wysokiej jakości, ale również że było składowane w odpowiednich warunkach.

Kiedy kupić i jak przechowywać

Każdy rodzaj opału, w tym i tani ekogroszek, by zachował swoją wydajność musi być odpowiednio przechowywany. Ważne, by nie był bezpośrednio narażony na zmieniające się warunki atmosferyczne. Dlatego należy go przechowywać w miejscu suchym. Dobrym pomysłem jest też zakup węgla w workach, co znacznie pomaga w jego odpowiednim składowaniu. Warto też rozważyć zaopatrzenie się w ekogrogroszek latem, wówczas bowiem ceny węgla są najniższe.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe