Poniedziałek, 18.02.2019

W jakie metale szlachetne warto inwestować? *

  • 5.06.2018, 09:24 (aktualizacja 05.06.2018 09:27)
  • Krzysztof Boguń
W jakie metale szlachetne warto inwestować? *
Do najpopularniejszych metali szlachetnych należy złoto oraz srebro. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że to właśnie w nie inwestujemy najchętniej. Warto również pomyśleć też nad innymi metalami, które mogą nam przynieść zysk w niedalekiej przyszłości. Jednak trzeba podejść do tego z dużą rozwagą. Przede wszystkim nie należy kierować się tylko tym, czy dany metal jest rzadki. Kolejną istotną kwestią jest to, czy metal szlachetny jest cenny dla ludzkości. Jak więc widać, przed podjęciem decyzji trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Dlatego warto zwrócić uwagę na parę przykładów, w które warto zainwestować.

Ind

Warto podkreślić, że jest to metal szlachetny, którego zapasy bardzo się kurczą. Dlatego można założyć, że sprzedanie go przyniesie spore korzyści. Trzeba też zaznaczyć, że ind to metal, który jest obecnie wykorzystywany w trakcie produkcji płaskich ekranów LCD. Poza tym ind charakteryzuje się miękkością, a także srebrzystym kolorem. Ogromną zaletą jest to, że można go swobodnie nałożyć i rozprowadzić na szkle. Warto też dodać, że ten metal szlachetny dobrze przewodzi elektryczność. Obecnie jest najlepszy moment na sprzedaż indu, dlatego warto poszukać dobry skup metali szlachetnych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: zlomskup.eu.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Ren

Inwestycja w ten metal szlachetny na pewno jest bardzo opłacalna. Przede wszystkim dlatego, że stale wzrasta popyt na ren, który jest wykorzystywany m.in. w samolotach odrzutowych dla lotnictwa cywilnego. Na razie nie znaleziono żadnego zastępczego surowca dla tego metalu szlachetnego, zatem ciągle jest bardzo użyteczny. Poza tym warto zwrócić uwagę na parę cech, które charakteryzując ren. Przede wszystkim jest metal o bardzo dużej gęstości, a także niezwykle wysokiej temperaturze, w której się topi. Ze względu na srebrzysty kolor oraz błyszczącą powłokę bywa mylony z platyną.

Najpopularniejsze metale szlachetne

Bez wątpienia istnieje grupa metali szlachetnych, w które najczęściej się inwestuje. Najczęściej wiąże się to z tym, że są najłatwiejsze w zdobyciu. Można je znaleźć w postaci sztabek lub starej biżuterii. Trzeba przyznać, że ich sprzedaż zawsze będzie niosła za sobą zysk i jest to jedna z bezpieczniejszych opcji. Dlatego powinny decydować się na to osoby, które chcą się zabezpieczyć bez większego ryzyka. Zatem warto dowiedzieć się, jakie metale szlachetne wiążą się z takim komfortem.

Przykładowe metale szlachetne

  • Złoto – ogromną zaletą tego surowca jest jego wygląd oraz trwałość. Może występować w postaci sztabek, monet lub biżuterii. Dlatego stosunkowo łatwo nabyć ten metal szlachetny.
  • Srebro – trzeba przyznać, że jest to jeden z tańszych metali szlachetnych. Jednak jest dość łatwo dostępny i szeroko wykorzystywany. Zatem inwestowanie w ten surowiec, nie stanowi dużego ryzyka.
  • Platyna – jest wykorzystywana w wielu różnych branżach, m.in. jubilerstwie, stomatologii oraz przemyśle zbrojeniowym. Dlatego ciągle jest popyt na ten surowiec.

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe