Ulice w Centrum zyskają nowe oblicze?

  • 23.07.2015, 16:00
  • Dominik Masierak
Woonerf w Lublinie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już w następnym roku kilka ulic sąsiadujących z Krakowskim Przedmieściem może stać się o wiele przyjaźniejszymi dla pieszych i rowerzystów. Ulice takie jak Zielona czy Wróblewskiego mają stać się tak zwanymi woonerfami, czyli przestrzeniami, w których to piesi i rowerzyści są pod szczególną ochroną.

Tego typu rozwiązania sa od lat praktykowane między innymi w Holandii, a ostatnio także w Polsce. Niedawno woonerf powstał w Łodzi przy ul 6 sieprnia. Wprowadzenie tego typu rozwiązania wiązałoby się jednak z niedogodnościami dla kierowców, którzy straciliby miejsca parkingowe w środmiesciu. Ratusz jednak chce konsekwentnie dążyć do wyeliminowania samochodów ze ścisłego centrum Lublina.

 

Dominik Masierak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe