Niedziela, 20.01.2019

POlicja informuje: Chełm - Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i porzucił skradzione auto

  • 14.05.2018, 11:01
  • Krzysztof Boguń
POlicja informuje: Chełm - Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i porzucił skradzione auto
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i krótkotrwałe użycie pojazdu odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Leśniowice. Mężczyzna najpierw skradł samochód z terenu jednej z posesji. Następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo dawanych przez policjantów sygnałów. Na koniec porzucił uszkodzone auto uciekając pieszo. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności, gdyż zostały mu już przedstawione zarzuty.
W sobotę nad ranem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki  Renault Clio z terenu jednej z posesji w gminie Leśniowice. Na miejsce skierowani zostali policjanci z komisariatu w Żmudzi. Patrol ruchu drogowego, który pełnił w tym rejonie służbę, zauważył skradziony pojazd i próbował zatrzymać go do kontroli. Kierowca nie zareagował na dawane do zatrzymania sygnały i pojechał dalej. Policjanci ruszyli za nim.

W pewnej chwili mężczyzna porzucił uszkodzony pojazd i zaczął uciekać pieszo.
Mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Był to 34-letni mieszkaniec gminy Leśniowice. Wczoraj usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za czyny te grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe