Czwartek, 17.01.2019

Plac Litewski - ruszają pokazy na fontannie

  • 27.04.2018, 11:02
  • Krzysztof Boguń
Plac Litewski - ruszają pokazy na fontannie
Po zimowej przerwie multimedialna fontanna na Placu Litewskim znowu zacznie tętnić życiem. W maju odbędzie się tu 9 pokazów, w weekendy o godzinie 21:30. Przedstawiamy harmonogram pokazów.

"Zgodnie z zasadą przyjętą w poprzednim roku, większa ilość pokazów będzie miała miejsce przy okazji dużych festiwali czy wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Planowane jest wprowadzenie nowych pokazów na miesiące letnie, kiedy mieszkańcy spędzają więcej czasu w przestrzeni miejskiej, a Lublin licznie odwiedzają turyści. Wstępnie zaplanowanych jest około 40 pokazów do końca września, jednak szczegółowy harmonogram będzie tworzony na bieżąco, z miesiąca na miesiąc.

 
Harmonogram na maj:
 
1.   czwartek   (3 maja)   21:30   Sen o mieście                                 / Sezon Lublin
2.   piątek       (4 maja)   21:30   Historia Pl. Litewskiego na wesoło     / Sezon Lublin
3.   sobota      (5maja)    21:30   Wydarzenia kulturalne                      / Sezon Lublin
                             
4.   piątek       (11 maja)  21:30   Historia Pl. Litewskiego na wesoło               
5.   sobota      (12 maja)  21:30   Sen o mieście
            
6.   piątek       (18 maja)  21:30   Sen o mieście
7.   sobota      (19 maja)  21:30   Wydarzenia kulturalne           
 
8.   piątek       (25 maja)  21:30   Sen o mieście
9.   sobota      (26 maja)  21:30   Historia Pl. Litewskiego na wesoło


"Historia Placu Litewskiego na wesoło" - to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.
 
„Sen o Mieście” - to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” - to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody".
 

źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe