Piątek, 22.03.2019

Budujesz dom i szukasz nowoczesnego projektu? Zobacz, na co zwrócić uwagę *

  • 16.04.2018, 13:05
  • Krzysztof Boguń
Budujesz dom i szukasz nowoczesnego projektu? Zobacz, na co zwrócić uwagę *
Duże okna, przejrzyste plany wnętrza, jasne ściany i spójna elewacja – tak w wielkim skrócie można określić nowoczesny projekt domu. Coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na taki budynek, odzwierciedlający styl życia wielu osób. W jaki sposób dobrać projekt przyszłego domu, aby dobrze spełniał on nasze potrzeby i tworzył bezpieczną przestrzeń do życia dla domowników?

Po pierwsze: rozmieszczenie i wielkość okien

W nowoczesnych projektach poszczególne pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone. Okna są duże i umożliwiają wpadanie do środka sporej ilości światła słonecznego. Decydując się na projekt nowoczesnego domu wyposażonego w duże okna popatrzmy szerzej na okolicę, w której stanie budynek. Czy nieopodal znajduje się coś, co może być nieatrakcyjne i zakłócać nasz wypoczynek? Czy obok działki, na której wybudowany zostanie dom znajduje się fabryka, uciążliwy magazyn lub supermarket? Jeśli tak, zadbajmy o to, aby wychodzący na ten obiekt pokój miał okna skierowane na inną stronę świata – o ile oczywiście jest taka możliwość.

Po drugie: orientacja względem stron świata

Architekci projektują obiekty zgodnie ze standardami polegającymi na dopasowaniu rozmieszczenia pomieszczeń do stron świata. Na słabo doświetlonej północy i wschodzie najczęściej lokuje się sypialnię, garderobę czy pokój gospodarczy. Na południu i zachodzie z kolei architekci umiejscawiają pokój dzienny, salon połączony z tarasem i generalnie miejsce wypoczynku po pracy. Profesjonalne projekty domów utrzymane w tradycyjnym oraz w nowoczesnym stylu można zamówić za pośrednictwem strony internetowej studioatrium.pl.

Po trzecie: usytuowanie tarasu w optymalnym i spokojnym miejscu

Nie zawsze usytuowanie tarasu na południu będzie najlepszym rozwiązaniem. Lepiej zdecydować się na jego inne ulokowanie, na przykład wtedy, gdy wiemy, że na tej stronie wzdłuż domu przebiega ruchliwa szosa lub dom ulokowany jest wyjątkowo blisko sąsiada. Taras powinien zapewniać intymność i spokój, a także pozwalać na odpoczynek.

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe