Środa, 27.03.2019

Nagrodzeni podczas Gali Kultury za rok 2017

  • 16.04.2018, 12:52
  • Krzysztof Boguń
Nagrodzeni podczas Gali Kultury za rok 2017
Tegoroczna Gala Kultury organizowana przez miasto była nie tylko okazją do wręczenia dorocznych Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury, ale także do wyróżnienia osób zaangażowanych w obchody Wielkiego Jubileuszu 700-lecia i podsumowanie ubiegłorocznych wydarzeń organizowanych w naszym mieście.

Z informacji przekazanych nam przez Panią Rzecznik Prezydenta Miasta Lublin wynika, że : " Laureatami Nagród Miasta Lublin

w dziedzinie kultury tym roku zostali:

  • Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2017 roku - dla BUDIMEX S. A. za konsekwentne prowadzenie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, znaczący wpływ na jakość oferty kulturalnej Lublina poprzez hojne wspieranie organizacji przedsięwzięć kulturalnych oraz wielką przychylność i życzliwość dla lubelskiego środowiska kultury.

  • Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności - dla Waldemara Michalskiego pisarza, poety, eseisty, recenzenta, publicysty, redaktora, krytyka literackiego za bogaty i różnorodny dorobek artystyczny, wyróżniającą się ponad 60-letnią pracę twórczą, indywidualny i wyjątkowy styl, konsekwentne i niestrudzone działania na rzecz popularyzacji literatury i dziedzictwa polskich pisarzy oraz dorobku lubelskiego środowiska literackiego.

  • Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2017 r. - dla Łukasza Witt-Michałowskiego reżysera teatralnego, aktora, założyciela i dyrektora lubelskiej Sceny InVitro i Marcina Wrońskiego pisarza, redaktora, autora serii kryminałów o Komisarzu Maciejewskim za wybitne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej, wielowymiarową i wizjonerską działalność na rzecz lubelskiej kultury, odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań, w szczególności za realizację oryginalnej plenerowej adaptacji książki „Pogrom w przyszły wtorek”.

  • Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2017 roku dla Fundacji Sztukmistrze za realizację oryginalnych przedsięwzięć prezentujących sztukę nowego cyrku, bogatą działalność w zakresie edukacji kulturalnej i artystycznej, w szczególności za organizację 40. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, Konkursu Etiud Nowocyrkowych „Cyrkulacje”, konkursu dla utalentowanych studentów „Open Stage” i cyklu spektakli „Variete.

Szczegóły gali w załącznikach.

źródło: www. lublin.eu

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe