Piątek, 22.03.2019

Armatura przemysłowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze? *

  • 13.04.2018, 13:36
  • Krzysztof Boguń
Armatura przemysłowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze? *
Nie codziennie kupuje się armaturę przemysłową, pompy oraz inne urządzenia, które sprawdzają się przy prowadzeniu firm przemysłowych. Procesy, w których uczestniczą, często nadwyrężają ich żywotność, wyciągają dosłownie ostatnie momenty obrotowe, a przy tym nie kosztują tak mało. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wybierać sprzęt oraz jak weryfikować firmy, od których się zakupuje.

Nie patrz na ceny, a jakość i opinie

Wielu przedsiębiorców patrzy niestety na koszty. Nie ma co się temu dziwić, w końcu każdy szuka oszczędności w każdym możliwym miejscu, aby mieć pewność, że kondycja finansowa przedsiębiorstwa nie będzie nadwyrężona. Są jednak sytuacje, w których ten aspekt powinien powędrować na sam koniec listy, a armatura przemysłowa do takich właśnie należy. Dobry sprzęt kupuje się raz, do momentu jego amortyzacji bądź konieczności zakupu bardziej wydajnego, gdy produkcja rośnie.

Dlatego też koszty nie są najważniejsze. Jakość urządzeń to priorytet, o którym nie można zapominać. Tym samym, kupując sprzęt w dowolnej firmie, trzeba dokładnie przeanalizować ich dostępną ofertę, a następnie sięgnąć po to rozwiązanie, które w zupełności odpowiada naszym potrzebom. Patrząc chociażby na ofertę saga.info.pl, zauważymy, że stawiają na różnorodność, która właśnie jest nam potrzebna.

Patrz na doświadczenie producentów, a także certyfikaty jakości

Już o jakości nieco wspomnieliśmy. Jednak jak ją ocenić, gdy sprzęt od różnych producentów jest wykonany z tych samych stopów metali? Otóż, poświadczeniem mogą być różnorodne certyfikaty jakości, bądź inne dokumenty, które świadczą o dbałości o produkt. Podobnie rzecz wygląda z gwarancją – im dłuższa, tym większa pewność, że producent jest pewny swojego wyrobu.

Druga sprawa, to doświadczenie. Jak wiadomo, przy współpracy z ludźmi, kierujemy się ich doświadczeniem oraz umiejętnościami, przy wyborze sprzętu – podobnie. Doświadczenie na rynku, dobre opinie i różne modele tego samego (w użyciu) produktu, już świadczy o pewnej pozycji i tym, że warto związać się akurat z tym producentem. Podkreślimy tutaj mocno jedną ważną rzecz. Armatura przemysłowa, różnego typu pompy, to urządzenia, które są kupowane na długi okres czasu do przedsiębiorstwa. Dlatego nie może to być pierwsza lepsza pozycja, a dokładnie przemyślana decyzja! Warto również zapoznać się z cenami podzespołów, które niestety trzeba wymieniać. Od tego nie odejdziemy – części się zużywają, a my prędzej czy później, staniemy przed koniecznością serwisową.

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe