Piątek, 22.03.2019

Ostatnie dni na złożenie projektów do BO 2019!*

  • 13.04.2018, 13:31 (aktualizacja 13.04.2018 13:34)
  • Krzysztof Boguń
Ostatnie dni na złożenie projektów do BO 2019!*
Przypominamy, że zostały już ostatnie dni na składanie projektów w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Podobnie jak w ubiegłym roku, w budżecie miasta do dyspozycji mieszkańców zarezerwowanych jest 15 mln zł.

W tym roku nabór projektów został uruchomiony 15 marca i trwa do 15 kwietnia. Regulamin tegorocznej edycji przewiduje kilka zmian. Po raz pierwszy lublinianie mogą składać projekty za pośrednictwem platformy internetowej www.obywatelski.lublin.eu bez konieczności drukowania i składania papierowej wersji wniosku. W przypadku osób nie korzystających z komputera, projekt można złożyć za pośrednictwem formularza dostępnego w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz do pobrania na stronie internetowej www.lublin.eu/budzetobywatelski

W ramach tegorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać projekty małe (o wartości od 25 tys. zł do 300 tys. zł) oraz duże (o wartości od 300 001 zł do 1,2 mln zł). Podobnie jak w roku ubiegłym, nie ma konieczności dołączania listy mieszkańców popierających dany projekt. Lista projektów skierowanych do realizacji zostanie stworzona na podstawie liczby głosów z założeniem, że na terenie 1 dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe. Zastrzeżenie to nie będzie miało zastosowania do projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice.

Dla osób zainteresowanych pisaniem projektów przygotowany został także cennik miejski, czyli spis najpopularniejszych rzeczy wybieranych przez autorów i autorki. Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby skonsultować swoje projekty, prosimy o kontakt z Biurem Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro pok. 107, tel. 81 466 25 60 lub pisząc na adres [email protected]

 

* źródło : artykuł i grafika ze strony www. lublin.eu

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe