Piątek, 22.03.2019

Funkcjonariusz CBŚP po służbie - nie interweniował

  • 9.04.2018, 14:22
  • Krzysztof Boguń
Funkcjonariusz CBŚP po służbie - nie interweniował
W jednym ze sklepów w Lublinie usiłowano dokonać napadu rabunkowego przy użyciu atrapy broni. W czasie zdarzenia przebywał tam funkcjonariusz CBŚP, który nie podjął żadnych czynności.

Sprawę nagłośniły Fakty TVN, publikując film z kamery monitoringu sklepowego. Widać na nim, jak w czasie zdarzenia policjant chowa się za skrzynkami. Mało tego, po opuszczeniu sklepu przez napastniczkę, którą okazała się zamaskowana dziewczyna, nie podjął żadnych czynności, np. śledzenia - jak się potem okazało - dwóch wspólniczek, które udały się do kolejnej sieciowej placówki na ul.  Zana, gdzie dokonały kolejnego napadu, rabując z kasy sklepu 600 zł. Obie kobiety, jedna z nich z Lublina, a druga z Bielska- Białej aresztowano w ciągu kilku dni od zdarzenia. W pokoju, który zamieszkiwały znaleziono kominiarkę i część gotówki. Sprawa odbiła się szerokim echem także w prokuraturze, gdzie już przesłuchiwany był jako świadek funkcjonariusz. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Obu napastniczkom za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat więzienia.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe