Piątek, 22.03.2019

Bransoletki życia rozdane

  • 6.04.2018, 15:30 (aktualizacja 06.04.2018 15:40)
  • Jacek Michalczyk
20180406_guzik_zycia_logo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
135 osób z powiatu kraśnickiego otrzymało bransoletkę życia. Urządzenie, które przez całą dobę monitorują stan zdrowia pacjenta i w razie utraty przytomności, zasłabnięcia lub upadku natychmiast powiadamia Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. W chwili złego samopoczucia, pacjent sam może, za pomocą przycisku powiadomić Centrum o złym stanie zdrowia.

Osoby uczestniczące w tym przedsięwzięciu otrzymali „bransoletki życia” przypominające zegarek i posiadające funkcję nadajnika. Są w nich umieszczone następujące informacje: dane osobowe, wiek, grupa krwi, uczulenia, zdiagnozowane choroby, przepisane leki, dane kontaktowe najbliższych osób. Bransoletki są wyposażone w alarmowy „przycisk życia”, który pozwoli połączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i wezwać pomoc. Czujnik umieszczony w bransoletce wykrywa utratę przytomności lub upadek i automatycznie alarmuje Centrum Zdalnej Opieki Medycznej.

Ponadto w ramach projektu zostaną zrealizowane cykle warsztatów i zajęć ułatwiających ludziom starszym funkcjonowanie w społeczności lokalnej.

Jacek Michalczyk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe