Piątek, 22.03.2019

Na czym polega weryfikacja w pożyczkach udzielanych przez internet?

  • 4.04.2018, 13:05
  • Krzysztof Boguń
Na czym polega weryfikacja w pożyczkach udzielanych przez internet?
Pożyczki online, w tym także chwilówki bez BIK, cieszą się ogromną popularnością wśród pożyczkobiorców. Nie brakuje też firm pożyczkowych skłonnych do udzielenia takiego zobowiązania. Pytanie tylko, jak zadbać o jakość portfela kredytowego oraz bezpieczeństwo udzielania pożyczek przez internet, jeśli nie można poznać osobiście potencjalnego pożyczkobiorcy? Właśnie dlatego przeprowadzana jest skrupulatna weryfikacja tożsamości osób wnioskujących o pożyczki online.

Przelew weryfikacyjny

W większości firm pożyczkowych, np. w Moneyman czy w Vivus, przy weryfikacji tożsamości klienta wnioskującego przez internet o pożyczkę, stosowany jest symboliczny przelew weryfikacyjny. Polega on na tym, że potencjalny pożyczkobiorca jest proszony o dokonanie przelewu ze swojego imiennego rachunku bankowego na konto firmy pożyczkowej, w kwocie 1 zł lub 1 grosz. Jeśli dane umieszczone we wniosku o pożyczkę będą takie same, jak na przelewie, weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a wniosek o udzielenie pożyczki pozabankowej będzie rozpatrywany.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego na https://ocenbank.pl

Brak środków finansowych na koncie nie musi być przeszkodą w zaciąganiu pożyczek bez BIK przez internet. Można tego dokonać w wielu firmach pożyczkowych, które wykorzystują prócz przelewów weryfikacyjnych również inne sposoby kontroli tego, czy pożyczkobiorca jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje.

Poza przelewem weryfikacyjnym istnieją obecnie trzy sposoby weryfikacji:

  • GroszConnect i KontoConnect (wykorzystywane w MonedoNow, SuperGrosz, SuperRata),

  • usługa Instantor (wykorzystywana w Lendon.pl, MoneyMan, ExtraPortfel czy w Zaplo),

  • usługa Kontomatik (wykorzystywana w Halo Pożyczka, MiniPożyczka, Wonga.com itd.).

Przykładowo aplikacja KontoConnect wymaga potwierdzenia po wypełnieniu wniosku o pożyczkę wprowadzonych danych, poprzez zalogowanie się na swoje konto w bankowości internetowej. Aplikacja ma połączenie szyfrowane, dlatego cała operacja jest bezpieczna. Artykuł przygotowany przy współpracy z https://www.hoope.io

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe