Reformy służby zdrowia, a samorząd lekarski

  • 21.03.2018, 12:39
  • Cezary Potapczuk
kontrapunkt_-_ciolek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Reforma służby zdrowia, sprawa poważna, ale jej autorzy nie chcą skorzystać z pomocy samorządu lekarskiego. Samorząd ma duży potencjał, niestety pozostaje on niewykorzystany.

Brakuje lekarzy, brakuje pieniędzy rząd obiecuje, że będzie lepiej. Politycy tłumaczą, że pacjenci są bezpieczni, ale takie zapewnienia są nieetyczne tłumaczy dr Andrzej Ciołko. Etyczne jest mówienie prawdy o stanie faktycznym w jakim znajduje się polska służba zdrowia. A stan jest przedzawałowy. Same chęci, bez zaplecza finansowego nie wystarczą. - podkreśla nasz rozmówca. Czas by rządzący w swoich reformatorskich planach zechcieli skorzystać z potencjału i doświadczenia członków samorządów lekarskich. Dodajmy, że niebawem odbędą się wybory do Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe