Piątek, 22.03.2019

Lubelski Rower Miejski wraca pierwszego dnia wiosny

  • 20.03.2018, 13:49
  • Krzysztof Boguń
Lubelski Rower Miejski wraca pierwszego dnia wiosny
Większość rowerów jest już na stacjach. Punktualnie o północy z 20 na 21 marca system zostanie uruchomiony i będzie można korzystać z Lubelskiego Roweru Miejskiego. W tym roku do dyspozycji użytkowników w Lublinie i Świdniku będzie 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów.

Poniżej kilka informacji, jakie otrzymaliśmy od zarządcy LRM:Tradycyjnie wraz z wiosną rozpoczynamy w Lublinie sezon rowerowy. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i da w pełni skorzystać z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Życzę więc wszystkim udanego sezonu rowerowego” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

2017 rok to był rok jubileuszu miasta Lublina. Ten rok będzie takim małym jubileuszem Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już przecież piąty sezon, w którym jesteśmy w Lublinie” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego. „Cieszymy się, że Lubelski Rower Miejski cały czas się rozrasta. Przyciąga nowych partnerów biznesowych, którzy finansują uruchomienie kolejnych stacji i przyciąga nowych użytkowników.”

 

Tylko w ubiegłym roku w systemie zarejestrowało się 12 000 nowych użytkowników, a ich łączna liczba przekroczyła 76 000. W zeszłym roku uruchomiono też czwartą – po Lublin Plaza, Atrium Felicity i Tarasach Zamkowych – stację finansowaną przez komercyjnego partnera – „Koło IKEA, Blisko SKENDE”. W tym sezonie uruchomionych zostanie kolejnych 5 stacji rowerowych, które powstaną na stacjach PKN ORLEN. „Na tej formie współpracy zyskują wszyscy użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego. Rowerów jest dzięki temu więcej i są bardziej dostępne. Ważne są również korzyści dla naszego partnera, który zyskuje nową platformę komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami” – tłumaczy Wojtkiewicz.

Nowe stacje LRM zostaną uruchomione na stacjach PKN ORLEN: Al. Kraśnicka 116A, ul. Głęboka 32, ul. Męczenników Majdanka 74, ul. Mełgiewska 2E i ul. Spółdzielczości Pracy 30. Będzie z nich można korzystać na takich samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Zasady korzystania z rowerów nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Po ich przekroczeniu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem. Do wypożyczenia roweru niezbędna jest rejestracja w systemie i wpłacenie minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty za przyszłe wypożyczenia. Konta wcześniej założone w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zachowują ważność. Można również wypożyczać rower korzystając z konta założonego w dowolnym innym systemie Nextbike. Zasada ta działa w dwie strony – aktywne konto Lubelskiego Roweru Miejskiego umożliwia wypożyczanie rowerów w ponad 150 miastach na całym świecie, w tym m.in. w Warszawie, Białymstoku, Stalowej Woli, Radomiu, Londynie i Berlinie.

W skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego wchodzi 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych (dostępnych na stacjach na ul. Leszczyńskiego i Długosza) i 5 tandemów. Lubelskie Rowery Miejskie można wypożyczać w Lublinie i Świdniku. "

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe