Sobota, 16.02.2019

Plac Konstytucji 3 maja czeka na wykonawcę

  • 12.02.2018, 13:17
  • Krzysztof Boguń
Plac Konstytucji 3 maja czeka na wykonawcę
W tym tygodniu został ogłoszony przetarg na budowę głównego placu w Świdniku. Informacja o przyjmowaniu ofert pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej w środę. Wykonawcy mają czas na składanie swoich propozycji do 23 lutego.

Poniżej podajemy szczegóły przedsięwzięcia oraz publikujemy fragment wypowiedzi burmistrza Świdnika:

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU


"- Chcielibyśmy tegoroczne Święto Niepodległości uczcić już w nowej scenerii placu - mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. - Okazja jest wyjątkowa, bowiem 11 listopada obchodzić będziemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nowoczesny wystrój tego miejsca i jego ekologiczny charakter będzie świadczył o tym, jak wielki postęp poczyniliśmy od 1918 roku, mimo że ostatnich sto lat historii naszej ojczyzny obfitowało w okresy dramatyczne czy wręcz tragiczne.

Głównym celem projektu jest przebudowanie placu w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń reprezentacyjną dającą możliwość organizacji zgromadzeń państwowych oraz imprez kulturalnych, przy jednoczesnym dostarczeniu mieszkańcom miejsca do odpoczynku na świeżym powietrzu oraz rekreacji. Koncepcja zakłada całkowitą wymianę nawierzchni w granicach opracowania z kamiennej na betonową, przy jednoczesnej niwelacji terenu w taki sposób, aby zlikwidować bariery ograniczające dostęp do placu dla osób niepełnosprawnych, starszych czy matek z dziećmi w wózkach. Odbędzie się to za sprawą likwidacji murków oporowych, schodów oraz wprowadzenia pochylni terenowych.
Na przebudowę placu w tegorocznym budżecie miasta znalazło się 9 mln zł. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca października 2018 roku. "

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe