Sobota, 16.02.2019

Wideo poradnik dla studentów z Ukrainy

  • 9.02.2018, 14:17
  • Krzysztof Boguń
study_in_lublin_serya_1_meditsina_v_polshch.mp4
Na potrzeby programu „Study in Lublin” przygotowaliśmy nowy projekt – wideo poradnik dla przyszłych i obecnych studentów z Ukrainy. Filmy opisują najważniejsze aspekty życia studenckiego w Lublinie, mając na celu wsparcie procesu rekrutacji ukraińskich studentów do lubelskich uczelni, jak i ułatwienie życia codziennego młodzieży już obecnej w naszym mieście.

Jak czytamy na stronie lublin.eu: "Pierwszych 7 odcinków podzielone zostało na najważniejsze zakresy tematyczne: "Komunikacja", "Służba zdrowia", "Zameldowanie", "Pojęcia i terminy studenckie", "Czas wolny", "Praca" oraz "Jak założyć własny biznes". Filmy są rodzajem internetowego dziennika (Vloga) i pełnią funkcję informacyjną. Prowadzącą jest Maria Martyniuk – studentka z Ukrainy. W 2014 ukończyła Lwowskie Kolegium Poligraficzne na kierunku "Wydawnictwo i edytologia", gdzie samodzielnie wydała tomik zbioru swoich wierszy, jako projekt pracy dyplomowej.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

W 2014 roku podjęła studia w Lublinie na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” WSPA. W trakcie studiów licencjackich aktywnie uczestniczyła w życiu uczelni jako redaktor naczelna Koła Naukowego WSPA.T V oraz V-ce Przewodnicząca Samorządu Studentów WSPA. W lipcu obroniła prace licencjacką, obecnie jest na studiach uzupełniających magisterskich. Angażowała się w życie kulturalne Lublina, jako wolontariuszka Warsztatów Kultury oraz Bramy Grodzkiej NN. Od pół roku aktywnie współpracuje z Urzędem Miasta Lublin przy realizacji  projektów Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych.

Lublin może się poszczycić pierwszym miejscem w Polsce pod względem liczby studentów zagranicznych w stosunku do ogólnej liczby studentów w mieście. Najliczniejszą grupą zagranicznych studentów w Lublinie – 50,5% stanowią Ukraińcy. Dlatego tak ważne jest, aby studenci szybko integrowali się z życiem miasta oraz czuli się w Lublinie bezpiecznie. Projekt ma na celu pokazanie ukraińskiej młodzieży jak bardzo Lublin jest otwarty, dostępny oraz dostosowany do ich potrzeb.

Filmy zostaną opublikowane na miejskim kanale YouTube "lublinum" oraz Facebook'owej stronie programu "Study in Lublin" w okresie luty – marzec z częstotliwością raz w tygodniu".

PIERWSZY Z NICH PUBLIKUJEMY

źródło: www.lublin.eu

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe