Sobota, 16.02.2019

Neoplany i Jelcze znikają z lubelskich ulic

  • 7.02.2018, 12:29
  • Krzysztof Boguń
Neoplany i Jelcze znikają z lubelskich ulic
MPK Lublin rozstrzygnęło pierwszą część zamówienia w przetargu na dzierżawę dziesięciu 12-metrowych autobusów.

W pierwszej części przetargu na dzierżawę 10 autobusów 12-metrowych, ofertę złożyło konsorcjum mLeasing Spółka z o.o. oraz URSUS BUS S. A. Cena oferty wynosi 13 042 526,40 zł brutto. Kwota przeznaczona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie na sfinansowanie to tylko 10 053 145,47 złotych brutto. Zarząd Spółki wystąpił o podwyższenie kwoty na dzierżawę 10 autobusów do Zgromadzenia Wspólników, po wcześniejszej zgodzie Rady Nadzorczej Spółki,

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Umowa z konsorcjum powinna być podpisana w połowie lutego br.

Z informacji przekazanych nam przez MPK wynika, że "Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska (EURO 6), wyposażone w monitoring, z elektronicznymi wyświetlaczami, wyposażone w głosową zapowiedź przystanków oraz posiadające tzw. „ciepłe guziki”. Dodatkowo mają być wyposażone w biletomaty, w których będzie można płacić kartą. W nowych autobusach mają być też porty USB do ładowania smartfonów oraz bramki do zliczania pasażerów.

Termin dostawy autobusów od podpisania umowy wynosi:

* pierwszej partii 5 autobusów – do 130 dni

* drugiej partii 5 autobusów – do 150 dni

Tymczasem już w przyszłym tygodniu zaczną wozić pasażerów przegubowe Solarisy. Mowa o pierwszej piątce 18-metrowych autobusów, które dotarły do zajezdni MPK w minioną niedzielę. Pojazdy zostały już zarejestrowane, obecnie przygotowywane są do wyjazdu na linie. W tym przypadku Spółka czeka jeszcze na dostawę 10 przegubowców. Zgodnie z umową, wozy powinny zostać dostarczone maksymalnie do 26 lutego br".

źródło: MPK Lublin

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe