Sobota, 16.02.2019

Urządzamy przestrzeń biurową *

  • 6.02.2018, 11:09
  • Krzysztof Boguń
Urządzamy przestrzeń biurową *
Przestrzeń biurowa to szczególne miejsce, którego aranżacja jest bardzo trudna. Doskonale zdają sobie z tego sprawę różni przedsiębiorcy. Dlatego najczęściej jej urządzanie zlecają specjalistom. W trakcie tego zadania można trafić na wiele problemów, które nie są takie proste do rozwiązania jakby mogło się wydawać. Biuro to miejsce, w którym nasi pracownicy spędzą mnóstwo czasu, więc wszystko musi być w nim doskonale przemyślane. Urządzanie przestrzeni biurowej powinno być zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach.

Jakie należy wybrać meble do przestrzeni biurowej?

Na meblach do biura nigdy nie powinniśmy oszczędzać, ale nie warto też kupować najdroższych. Cena to ostatni aspekt, na który powinniśmy zwracać uwagę. Najważniejsze cechy mebli biurowych to solidność, funkcjonalność oraz spełnianie wszelkich atestów. Dlatego prze ich zakupem powinniśmy sprawdzić dokładnie ofertę różnych producentów i porównać ze sobą. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zrezygnować z jednej cechy kosztem drugiej, bo to może mieć negatywny wpływ na naszych pracowników. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane meble również będą miały wpływ na ich wydajność. Dlatego wszystkie fotele powinny funkcje regulowania, aby pracownicy mogli je dostosować do siebie - w końcu każdy z nich ma inną posturę.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Musimy też wziąć pod uwagę przestrzeń biurową i dopasować do niej meble. Zupełnie inaczej będzie urządzony pokój, w którym przebywa jedna osoba niż ten dla dwóch. Natomiast aranżacja open space to prawdziwe wyzwanie. W tym wypadku trzeba będzie wszystko przemyśleć i ułożyć plan, dzięki któremu każdemu pracownikowi zapewnimy komfort i własną przestrzeń.

Jakie oświetlenie do przestrzeni biurowej?

Odpowiednie oświetlenie przestrzeni biurowej jest równie ważne jak meble, a może nawet ważniejsze. Trzeba pamiętać, że ma ono ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie pracownika. Od niego też w dużej mierze zależy wygląd pomieszczenia oraz atmosfera, jaka w nim panuje. W trakcie wyboru lamp musimy brać pod uwagę kilka czynników. Najważniejsze z nich to wskaźnik oddawania barw, ochrona prze olśnieniem oraz równomierność padającego światła. W przestrzeni biurowej doskonale sprawdzi oświetlenie LED, które pomoże nam stworzyć odpowiedni klimat. Lamp tego typu warto szukać na gomarplus.pl, ale pamiętajmy, że do każdego pomieszczenia należy wybierać je osobno. Trzeba też zdać sobie sprawę, że w przestrzeni biurowej nie musimy się ograniczać jedynie do praktycznego światła. Warto też w niektórych miejscach umieścić ozdobne lampy, które nadadzą charakteru przytulności oraz wprowadzą inny klimat, a nawet pozwolą lekko odmienić przestrzeń. Pamiętajmy jednak, że trzeba je dopasować osobno do każdego pomieszczenia.

Jak widać, urządzanie przestrzeni biurowej nie jest takie trudne jak nam się wydaje. Trzeba tylko mieć pomysł i przygotować dokładny plan, który ułatwi nam zadanie. Na koniec warto wybierać meble i urządzenia spełniające najwyższe standardy i normy, a cała aranżacja będzie banalnie prosta.

* Materiał Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert W.
Robert W. 8.06.2018, 13:33
W biurze warto jest postawić na jakieś ciekawe dekoracje. Dobrze wyglądają różne obrazy, czy plakaty. Zawsze to w biurze panuje wtedy przyjemniejsza atmosfera. Na Wallcolors.pl można kupić różne dekoracje.

Pozostałe