Sobota, 16.02.2019

Rusza rekrutacja do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych

  • 6.02.2018, 10:39
  • Krzysztof Boguń
 Rusza rekrutacja do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych
Od poniedziałku 12 lutego rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla dzieci zamieszkałych w Lublinie. Miasto przygotowało łącznie 10 237 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rekrutacja potrwa do 2 marca.

Jak informuje nas biuro prasowe Prezydenta Miasta Lublina: 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

"W Lublinie, we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych (zarówno publicznych, jak i niepublicznych) przygotowano 14 788 miejsc wychowania przedszkolnego tj. (biorąc pod uwagę dane demograficzne) miejsc dla 109,5% dzieci w wieku 3-6 lat zamieszkałych na terenie miasta.

 

Od września 2018 r. planowane jest utworzenie łącznie 9 780 miejsc w samorządowych jednostkach oświatowych (dla dzieci w wieku 3-6):
- 8 780 miejsc w 64 przedszkolach i 1 zespole przedszkolnym oraz 4 punktach przedszkolnych,
- 1 000 miejsc w 46 oddziałach przedszkolnych utworzonych w 27 szkołach podstawowych.

 

Ofertę uzupełni 457 miejsc w sieci placówek prowadzonych przez inne podmioty niż miasto, funkcjonujących na zasadach placówek publicznych:

- 2 przedszkola publiczne prowadzone przez osoby prawne i fizyczne inne niż JST - które dysponują 260 miejscami dla dzieci w wieku przedszkolnym

- 5 przedszkoli niepublicznych wyłonionych w drodze konkursu - które przygotowały 197 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. 

 

Placówki te prowadzić będą rekrutację na takich samych zasadach jak przedszkola publiczne. 
 

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola będzie możliwy do uzupełnienia i wydrukowania ze strony www.rekrutacja.p.lublin.eu od dnia 12 lutego br. Rodzice mają możliwość wyboru maksymalnie 5 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. Po wypełnieniu wniosku w formie elektronicznej, należy go wydrukować, podpisać i złożyć w placówce wskazanej  jako pierwsza. Wniosek można także pobrać w formie papierowej z przedszkola/oddziału przedszkolnego lub innej formy wychowania przedszkolnego, a po wypełnieniu i podpisaniu złożyć w placówce pierwszego wyboru.

O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszenia. Postępowanie rekrutacyjne składa się z dwóch etapów:

  • w 1. etapie brane są pod uwagę kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną, zdrowotną;
  • w 2. etapie brane są pod uwagę kryteria gminne, uwzględniające zakres społecznych potrzeb rodziny.

Rekrutacja uzupełniająca zaplanowana jest od 16 kwietnia.

 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 nie dotyczy rodziców dzieci obecnie uczęszczających do placówek prowadzonych przez Miasto Lublin. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli złożyli na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub w tej innej formie wychowania przedszkolnego.

 

Dzieci w wieku 2,5 lat oraz dzieci niezamieszkałe na terenie gminy nie będą mogły wziąć udziału w rekrutacji. W przypadku posiadania przez przedszkole wolnych miejsc, o przyjęciu dziecka w trakcie roku szkolnego decyduje dyrektor przedszkola."

 

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej miasta w zakładce Mieszkańcy/Edukacja

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe