Sobota, 16.02.2019

Dramat małych pacjentów szpitala w Chełmie

  • 31.01.2018, 16:15
  • Cezary Potapczuk
kontra_-_szpital_w_chelmie.mp4
Drugiego lutego oddział dziecięcy szpitala w Chełmie wstrzyma przyjęcia nowych pacjentów. Kilka dni później zawiesi działalność. Powodem są braki kadrowe. Decyzję w tej sprawie podjął dyrektor lecznicy, po tym jak kilku lekarzy nie podpisało klauzul opt aut. Taka klauzula przypomnijmy pozwala medykom na pracę w wymiarze większym niż 48 godzin tygodniowo.

Na oddziale dziecięcym WSS w Chełmie pracuje sześciu lekarzy. Trzej to emeryci i jedna rezydentka bez prawa do samodzielnych dyżurów.
Wystarczyło, więc że trzy osoby wypowiedziały  klauzule i sytuacja stała się beznadziejna - mówi dr Łukasz Dutka przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w chełmskim szpitalu dr Łukasz Dutka. Rozwiązaniem było by zatrudnienie dodatkowych ludzi, ale na to nie ma szans. O tym że funkcjonowanie pediatrii stoi pod znakiem zapytania wiadomo było od listopada - podkreśla nasz rozmówca. Niestety dyrekcja placówki nie zrobiła nic by temu zaradzić. W efekcie wymagające hospitalizacji dzieci z Chełma, trafią do Krasnegostawu, Włodawy, Białej i Lublina. W ocenie dr Dutka podobne problemy dotyczą także innych oddziałów chełmskiego szpitala.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Cezary Potapczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe