Sobota, 16.02.2019

Oświadczenie Prezydenta dr. Krzysztofa Żuka

  • 30.01.2018, 15:29 (aktualizacja 30.01.2018 15:41)
  • Krzysztof Boguń
Oświadczenie Prezydenta dr. Krzysztofa Żuka
Pomimo dwóch korzystnych wyroków, ma miejsce ciąg dalszy sprawy przeciwko Prezydentowi Lublina o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Poniżej publikujemy oświadczenie, jakie wydał dziś Prezydent Żuk.

Lublin 30 stycznia 2018 r.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

OŚWIADCZENIE


 

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację, że Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych odwołał się od korzystnego dla mnie orzeczenia Międzyresortowej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Ministrze Finansów.

Nie jest to dla mnie zaskoczeniem wobec publicznej wypowiedzi posłów PiS S. Tułajewa i A. Sobonia, którzy dopuścili się skandalicznych stwierdzeń po orzeczeniu Komisji wskazujących, że „to jeszcze nie zamyka sprawy” oraz, że „sprawa z całą pewnością będzie miała ciąg dalszy”. Dzisiejsze odwołanie Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych potwierdza, że sprawa była działaniem na polityczne zlecenie.

Przypomnę, że w tej sprawie już wcześniej zostałem uniewinniony: przez komisję działającą przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Lublinie oraz w grudniu 2017 r. przez Międzyresortową Komisję Orzekającą przy Ministrze Finansów, która w uzasadnieniu swojego orzeczenia o umorzeniu prowadzonego wobec mnie postępowania i uniewinnieniu Sekretarza Miasta Lublin podkreśliła, że działania były w pełni transparentne oraz dokonane z poszanowaniem zasad konkurencyjności, a nadto „w umowie tej znajdowały się elementy charakterystyczne dla najmu, co dawało podstawę do uznania, iż nie podlega ona przepisom Prawa zamówień publicznych”.

Wniesienie odwołania przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, pomimo tak jednoznacznego uzasadnienia orzeczenia Komisji Międzyresortowej oznacza, iż sprawa będzie kontynuowana. Główna Komisja Orzekająca nie będzie mogła orzec na niekorzyść
a jedynie utrzymać orzeczenie lub uchylić je do ponownego rozpoznania przez Komisję
I instancji. Dobitnie to pokazuje, że w roku wyborczym posłowie PiS chcą atakować swoich przeciwników politycznych w każdy możliwy sposób bez względu na potwierdzone wcześniejszymi orzeczeniami fakty.


 

dr Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin


 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JG
JG 31.01.2018, 03:54
To nic nowego. Bezpardonowa walka w toku.

Pozostałe