Sobota, 16.02.2019

Niebawem wyjadą nowe przegubowce

  • 29.01.2018, 14:31 (aktualizacja 29.01.2018 14:46)
  • Krzysztof Boguń
 Niebawem wyjadą nowe przegubowce
29 września 2017 r. MPK Lublin podpisało umowę z Konsorcjum Solaris Bus & Coach S. A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o., na dostawę 15 autobusów przegubowych. Zgodnie z umową, pierwsze pięć autobusów dotrze do Lublina najpóźniej do 6 lutego br., natomiast pozostałe 10 sztuk – maksymalnie do 26 lutego.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy z biura prasowego MPK Lublin wynika, że: "Nowe autobusy są niskopodłogowe, klimatyzowane, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska (EURO 6), wyposażone w monitoring, z elektronicznymi wyświetlaczami, wyposażone w głosową zapowiedź przystanków oraz posiadające tzw. „ciepłe guziki”. Dodatkowo mają biletomaty, w których będzie można płacić kartą. W nowych autobusach są też porty USB do ładowania telefonu czy tabletu oraz bramki do zliczania pasażerów.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Nowe autobusy powinny zacząć wozić pasażerów w połowie lutego br.

Przypomnijmy, że na rozstrzygnięcie czeka jeszcze pierwsza część przetargu obejmującego dostawę dziesięciu sztuk autobusów 12-metrowych. Ponieważ złożona w postępowaniu oferta przekraczała kwotę przeznaczoną na ten cel przez lubelskie MPK, Zarząd Spółki wystąpił do Zgromadzenia Wspólników, po wcześniejszej zgodzie Rady Nadzorczej Spółki, o podwyższenie kwoty na dostawę 10 autobusów. W chwili obecnej Spółka uzyskała już zgodę od swojego Właściciela i wystąpiła do konsorcjum mLeasing Spółka z o.o. oraz URSUS BUS S. A., które jako jedyne złożyło w tej części postępowania ofertę, o przedłożenie stosownych dokumentów wymaganych przed udzieleniem zamówienia.

W przypadku pozytywnej oceny przedłożonych przez konsorcjum: mLeasing Spółka z o.o. oraz URSUS BUS S. A., dokumentów podpisanie umowy powinno nastąpić w połowie lutego br. "


 


 


 


 

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JG
JG 3.02.2018, 08:31
Faktycznie ładne nowoczesne i funkcjonalne pojazdy, ale czy ma to coś wspólnego z naszym miastem. Zdaje się, że poza godzinami szczytu są puste przebiegi na miejskich liniach autobusowych.

Pozostałe