Przygotowania do ślubu - od czego zacząć ?*

  • 13.11.2017, 13:37
  • Krzysztof Boguń
Przygotowania do ślubu - od czego zacząć ?*
Do wielkiego dnia pozostało jeszcze sporo czasu? To znaczy, że najwyższa pora zacząć przygotowania.
 

Zarezerwuj termin
Pierwszą, najwazniejszą kwestią, od której zależy powodzenie reszty kwestii organizacyjnych jest rezerwacja terminu. Sale są zabukowane nawet na dwa, trzy lata w przód. Dlatego, nie warto odkładać tej sprawy na później, a już na pewno nie można podjąć się żadnych ustaleń z fotografem czy zespołem weselnym, dopóki nie będziemy pewni co do daty imprezy.

Sporządź budżet i listę gości
Następnym etapem powinno być staranne zaplanowanie budżetu oraz sporządzenie listy weselników. W obydwu przypadkach warto stosować metodę "na zapas". Bierzmy pod uwagę, że w czasie przygotowań do ślubu ktoś jeszcze może nam się przypomnieć, poznamy ludzi, których zechemy włączyć w uroczystość. Budżetu też nie da się dopiąć co do złotówki, chociażby dlatego, że restauracje zaznaczają w umowach, że w przypadku zmian cen, zmienić się o kilka procent może także cennik menu. Dlatego lepiej założyć ile maksymalnie możemy wydać i zaoszczędzić tam, gdzie jesteśmy w stanie.

Dopasuj resztę elementów
Dobrze jest sporządzić sobie konkretny plan działań i dopasować do niego odpowiednie daty. Im wcześniej dogadamy się z osobami takimi jak fotograf i muzycy, tym większe prawdopodobieństwo, że w wybranym terminie nie będzie mieć wypełnionego kalendarza osoba, z którą najbardziej chcemy współpracować. 
Warto też w miarę wcześnie wybrać suknię ślubną - jej uszycie i poprawki zajmują nawet pół roku. Ponadto trzeba mieć też trochę czasu, żeby dopasować do niej wszystkie dodatki.Na portalu ślubnym Wedding.pl znajduje się Wirtualny Organizer Ślubny, który jest idealnym narzędziem do planowania wesela dla każdej Pary Młodej. Specjalna aplikacja pomoże zaplanować ślubny budżet, przygotować listę gości i plan kolejnych działań. Platforma stanowi też dobrą bazę wszelakich usługodawców, których obecność w dniu ślubu i podczas przygotowań jest niezbędna - fotografów, muzyków, florystów i tym podobnych. Na portalu znaleźć można inspiracje dekoracji, kreacji i inne pomysły, które pozwolą ten dzień uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym i niezapomnianym - zarówno dla Pary Młodej jak i dla weselników.

Foto: Unsplash.com

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Inga
Inga 27.11.2017, 23:09
Według mnie warto zacząć od szukania sali. Dla nas ważne było, żeby sala była duża i aby było sporo miejsc na przenocowanie gości. Wybraliśmy na nasze wesele salę w Hotelu Biały Dom w Paniówkach i jesteśmy zachwyceni. Sala przepiękna, jedzenie wspaniałe, obsługa na 5+.

Pozostałe