Rowerzysta potrącił pieszą

  • 25.05.2017, 13:48
  • Krzysztof Boguń
policja_rower.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przedwczoraj 23 bm. 17 letni mieszkaniec Gminy Łuków potrącił 56 - letnią kobietę na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego w Łukowie. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

We wtorek ok. 16:00 dyżurny łukowskiej komendy policji został powiadomiony o potrąceniu, do jakiego doszło na ul. Wyszyńskiego. Ustalono, że kierujący rowerem 17-latek z gminy Łuków, potrącił przechodzącą przez jezdnię 56-letnią łukowiankę. Ze wstępnie wykonanych czynności wynikało, że do zdarzenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych. Młody rowerzysta spieszył się na zajęcia z języka obcego i nie zauważył kobiety. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Kobietę hospitalizowano. Na szczęście okazało się, że życiu i zdrowiu 56-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz policjanci prowadzą dochodzenie.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że: "kierujący pojazdem, a więc i rowerem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Również pieszy, przechodząc przez jezdnię jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Pieszemu zabrania się wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych".

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe