Pierwsze mistrzostwa GIS Challenge 2017*

  • 10.05.2017, 11:39
  • Krzysztof Boguń
Pierwsze mistrzostwa GIS Challenge 2017*
W dniach 10 - 12 maja w hotelu Victoria w Lublinie odbywają się I Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne - GIS Challenge 2017. Główną ideą GIS Challenge jestsprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów technicznych z wykorzystaniemspecjalistycznego oprogramowania.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, współorganizatorami są ośrodki akademickie i techniczne oraz stowarzyszenia, organizacje i firmy z całej Polski. W czasie AMG studenci kierunków geoinformatycznych, geodezyjnych, geograficznych oraz pokrewnych będą rywalizować o miano najlepszej akademickiej drużyny w Polsce. W pierwszej edycji AMG udział bierze 40 zespołów reprezentujących 16 uczelni wyższych z 10 miast Polski (Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Olsztyn, Warszawa, Wrocław, Szczecin). AMG to jednak nie tylko współzawodnictwo, to także warsztaty, prelekcje i bezpośrednie rozmowy z pracownikami firm sektorów GIS i IT oraz ze specjalistami
związanymi z największymi ośrodkami akademickimi w kraju. Zgodnie z założeniem AMG GIS Challenge mają stać się imprezą cykliczną,
organizowaną w Lublinie w pierwszej połowie maja. Organizatorzy mają nadzieję, że GIS Challenge na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń naukowych branży GIS oraz stanie sięwizytówką regionu.
Więcej informacji na stronie internetowej gischallenge.com oraz na facebooku, a także w załącznikach poniżej.

*Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe