Na szczęście - mieli szczęście

  • 09.05.2017, 15:09
  • Krzysztof Boguń
Na szczęście - mieli szczęście
Wczoraj w miejscowości Ławki kierujący audi 19 letni mężczyzna nie opanował pojazdu i uderzył w przydrożne drzewa.

"O ogromnym szczęściu mogą mówić dwaj młodzi mieszkańcy gminy Łuków, podróżujący samochodem marki Audi. Wczoraj przed godziną 18.00 kierujący pojazdem 19-latek na drodze w miejscowości Ławki zjechał z jezdni i uderzył w drzewa rosnące w pobliskim lesie. Uderzenie było tak silne, że auto zostało całkowicie zniszczone. Na szczęście kierowca pojazdu i jego 20-letni pasażer doznali niegroźnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

Będący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość audi i brak doświadczenia kierowcy. Mundurowi ustalili, że młody mężczyzna otrzymał prawo jazdy kilkanaście miesięcy temu. Ten czas nie wystarczył by 19-latek nabył umiejętności, a przede wszystkim prawidłowej oceny własnych możliwości na drodze. W tym przypadku jego lekkomyślność i brawura skończyła się tylko niegroźnymi urazami.

Teraz funkcjonariusze przeprowadzą postępowanie, którego finał będzie w łukowskim sądzie. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu audi grozi grzywna. Sąd może również orzec zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie ostrożności podczas korzystania z drogi oraz o jazdę z bezpieczną prędkością. Taką, która zapewni panowanie nad pojazdem oraz pozwoli na prawidłowe i bezpieczne wykonywanie manewrów na drodze". - dowiadujemy się z portalu http://www.lubelska.policja.gov.pl.

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe