Biało-czerwona konwencja: 2 maja

  • 02.05.2017, 11:18 (aktualizacja 02.05.2017, 11:29)
  • Konrad Sławiński
Biało-czerwona konwencja: 2 maja
2 maja to dzień określany mianem „bufora” pomiędzy 1 a 3 maja, między Świętem pracy a Świętem Narodowym. Dziś przedstawiamy Państwu krótki rys historyczny tego dnia, w którym najważniejsza jest biało-czerwona flaga.

Drugi dzień maja przeszedł do historii Naszego kraju dzięki zaaprobowanemu projektowi z 15 października 2003 roku. Oficjalnie zaakceptowano projekt złożony przez Edwarda Płonka 12 lutego 2004 roku. Tym samym 2 maja to dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

W ostatnich latach przywiązanie do barw narodowych zostało spopularyzowane, co licznie widać chociażby na odzieży, na której widnieją ornamenty w białych i czerwonych barwach. Dlatego Nas Polaków cieszyć może to jak traktowane są dzisiaj te dwa kolory.

Z drugiej jednak strony Święta Narodowe są traktowane w Polsce bardzo ortodoksyjnie i niestety z tego powodu dochodzi do różnego rodzaju spięć na różnych niwach.

A Państwo, podczas długiego weekendu majowego znajdujecie chwilę na refleksje związane z biało-czerwoną flagą?

Konrad Sławiński

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe