Marzec w Teatrze Muzycznym

  • 06.03.2017, 12:07 (aktualizacja 06.03.2017, 13:11)
  • Alina Pospischil
Marzec w Teatrze Muzycznym
Z okazji Dnia Kobiet Teatr Muzyczny w Lublinie szykuje coś specjalnego. 12 marca zaprasza do siebie wszystkie przedstawicielki płci pięknej na koncertowe widowisko "Kobiety świata", pełne światowych przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej. Na scenie zaprezentują się Soliści Opera Light i Warszawskiej Opery Kameralnej: Bogumiła Dziel-Wawrowska, Katarzyna Laskowska, Robert Szpręgiel i Maciej Przestrzelski.

Prócz atrakcji przygotowanych specjalnie na ten szczególny dzień, w programie Teatru Muzycznego znalazło się też coś dla dzieci:

 

"Bajkolandia"

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Rapa, Choreografia: Violrtta Suska, Dyryguje: Łukasz Sidoruk, Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka

Propozycja ta skierowana jest zarówno do widzów najmłodszych jak i ich rodziców, dziadków, a także kadry pedagogicznej. To barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko muzyczne, z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć i zobaczyć m.in. największe hity disneyowskich produkcji, a także piosenki z filmu pt."Akademia Pana Kleksa". Na jednej scenie będzie można zobaczyć Shreka, Pocahontas, Else z Krainy lodu , Pana Kleksa czy wyginajacego śmiało ciało króla Juliana, czyli bohaterów znanych filmów dla najmłodszych.

1, 2,15 i 21 marca stycznia, godz. 9:00 i 11:30
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 

“Ania z Zielonego Wzgórza”

Reżyseria: Mirosław Siedler, Kierownictwo muzyczne: Łukasz Sidoruk, Scenografia i kostiumy: Magdalena Baczyńska vel Mróz, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka, Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery, z muzyką Zbigniewa Karneckiego, przez wiele lat był z powodzeniem grany w teatrach muzycznych w Polsce. Sztuka jest pełna humoru, ale i rozważań nad sensem życia, poszukiwania przyjaźni i miłości, dobroci i tolerancji.
“Ania z Zielonego Wzgórza” to przedstawienie nie tyle dla dzieci (choć będzie grane także przedpołudniami), ile dla całych rodzin. Reżyserią zajmie się Mirosław Siedler, który pracował w wielu teatrach w Polsce, obecnie jest dyrektorem Teatru im Aleksandra Sewruka w Elblągu. 

W spektaklu gościnnie występują artyści z Fundacji Sztukmistrze

4 marca, godz. 16:00 oraz 7 i 29 marca, godz. 10:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 
 
W programie Teatru Muzycznego na marzec nie zabrakło propozycji dla dorosłych widzów:
 
"Bal w Savoyu"

Reżyseria: Artur Hofman, Kierownictwo muzyczne: Tomasz Biernacki, Scenografia i kostiumy: Magdalena Baczyńska vel Mróz, Artur Hofman, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka

„Bal w Savoyu” Paula Abrahama to operetka w III aktach. To historia towarzysko-miłosna ujawniająca ciągoty międzywojennych elit do wyzwalania się z wiktoriańskiej moralności. Tytuł ten był już dwukrotnie wystawiany przez Teatr Muzyczny (w 1962 oraz 1989 roku) i za każdym razem cieszył się popularnością. Spowodowane było to przede wszystkim muzyką, pozwalającą określać „Bal w Savoyu” operetką zaiste musicalową. To właśnie kompozytor dzieła Paul Abraham był tym, który zaimportował jazz na wielkie sceny Europy jeszcze w latach 30-tych XX wieku. Dodatkowym atutem dzieła jest imponująca liczba tańców charakterystycznych dla międzywojnia (foxtrot, shimmy, tango, slow fox), z czego skrzętnie korzysta efektowna choreografia.

10 i 11 marca, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 

"Skrzypek na dachu"

Reżyseria: Zbigniew Czeski, Kierownictwo Muzyczne: Lucjan Jaworski, Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert, Choreografia: Henryk Rutkowski, Przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Podobnie: „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka...” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza.

18 marca, godz. 18:00 i 19 marca, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
 
 
"Trzy razy Piaf"
Reżyseria i inscenizacja: Artur Barciś, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wijatkowski, Asystent kostiumograf: Magdalena Kolary, Asystent scenograf: Dariusz Jabłoński, Cezary Kowalski
 
Spektakl muzyczny opowiedziany piosenkami Edith Piaf w reżyserii Artura Barcisia. W artystkę wcielają się trzy aktorki, które reprezentują trzy fazy burzliwego życia francuskiej piosenkarki (Piaf kolejno Młoda, Zakochana i Zmęczona). Poprzez nastrój budowany kolejnymi tekstami w polskich tłumaczeniach Marcina Sosnowskiego, Andrzeja Ozgi, Hanny Szczerkowskiej, Jerzego Menela i Wojciecha Młynarskiego  oraz oprawą dźwiękowo-wizualną, scena przeobrazi się w jedną z francuskich kawiarni, wśród zgiełku których rozwijała się kariera jednaj z najbardziej wyrazistych postaci francuskiej i światowej kultury.
Role kolejnych wcieleń Edith Piaf zagrają artystki wyłonione w ogólnopolskim castingu: Anita Kostyńska, Patrycja Zywert-Szypka i Anna Świetlicka.
 
24 i 25 marca, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
 
 
"Magnetyzm serca, czyli Śluby Panieńskie" - spektakl z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Reżyseria i inscenizacja: Stefan Szmidt​ i Alicja Jachiewicz​. Obsada: Pani Dobrójska - Alicja Jachiewicz, Aniela - Magda Maścianica​, Klara -  Natalia Matuszek​, Radost - Stefan Szmidt, Gustaw - Damian Kret, Albin - Zbigniew Dziduch, Jan -  Andrzej Kobielski

Spektakl w reżyserii Stefana Szmidta i Alicji Jachiewicz z ich aktorskim udziałem bawi historią dwóch panien Anieli i Klary, które postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż, dręczyć mężczyzn swą obojętnością i snuciem intryg nie zważając na siłę „magnetyzmu  młodych serc”. Słowa Klary „Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną” – są punktem zawiązania akcji nieśmiertelnej komedii Fredry,  w której to panie - dokonują wszelkich starań by ślubów dotrzymać, a Panowie przeciwnie… by śluby te obejść

Starsze pokolenie bohaterów to Pani Dobrójska - Alicja Jachiewicz i Radost- Stefan Szmidt wraz z młodymi adeptami sztuki aktorskiej: Magdaleną Maścianicą - Klarą, Natalią Matuszek - Anielą, Zbigniewem Dziduchem- Albinem i Damianem Kretem - Gustawem, a także  służącym Janem -Andrzejem Kobielskim tworzą zabawne i niezapomniane kreacje.

27 marca, godz. 11:00 i 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 

 

 
 

 

 

Alina Pospischil

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe