Tomasz Momot o mieście i dla miasta - kantata jazzrockowa "Zakochani w Lublinie" za nami!

  • 30.01.2017, 23:16 (aktualizacja 14.02.2017, 14:55)
  • Alina Pospischil
reportaz_z_wstepem_20170130_700lecielogooooo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dokładnie 700 lat temu naszemu miastu nadano prawa miejskie. Z tej okazji w tym roku Lublinie rozpoczęto uroczyste obchody wielkiej rocznicy. Wydarzenia w weekend, 28 i 29. stycznia zainaugurowała kantata jazzrockowa „Zakochani w Lublinie” Tomasza Momota. Widowisko muzyczne odbyło się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. Podczas otwarcia koncertu, prezydent miasta skierował do mieszkańców specjalne podziękowania. Prezydent docenił mieszkańców, którzy w sposób aktywny przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta.

Wszyscy artyści, którzy wzięli udział w koncercie, związani są z Lublinem. Wśród gwiazd dużego formatu na scenie pojawili się: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof i Piotr Cugowscy, Natalia Wilk oraz Jan Kondrak i Lubelska Federacja Bardów.  W widowisku wystąpili także najlepsi muzycy reprezentujący scenę lokalną: członkowie orkiestr lubelskich, chórów akademickich, trębacze lubelscy, muzycy jazzowi oraz przedstawiciele naszych szkół muzycznych. Wszystkie występy układały się  opowieść o naszym mieście. Artyści wykonali utwory skomponowane przez Tomasza Momota.

Tekst, zainspirowany najpopularniejszymi legendami oraz najważniejszymi wydarzeniami z historii Lublina, powstał dzięki spod pióra Jana Kondraka. Talent i doświadczenie to - wydawałoby się - najważniejsze cechy, jakie powinni posiadać twórcy widowisk muzycznych. Tomasz Momot oraz Jan Kondrak udowadniają, że romantyczna dusza oraz wrażliwe spojrzenie artysty są nieocenione w pracy nad podobnymi wydarzeniami. W pracy nad widowiskiem ważne też było subiektywne podejście do jego tematu oraz prywatne wspomnienia związane z Lublinem.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnych wydarzeń w ramach obchodów 700-lecia Lublina? Pewne jest, że koncert jazzrockowy "Zakochani w Lublinie" dla wszystkich mieszkańców miasta zaplanowany jest na 15. sierpnia.

Alina Pospischil

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe