GDDKiA przygotowana na atak zimy

  • 25.11.2016, 16:53
  • Konrad Sławiński
kto_zadawal_te_pytania.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Każdej zimy po pierwszych opadach śniegu kierowcy zarzucają drogowcom, że zima znowu ich zaskoczyła. Pamiętajmy jednak o tym, że służby dbające o stan nawierzchni podczas sezonu zimowego nie są w stanie zlikwidować tej pory roku a jedynie minimalizować jej oddziaływanie.

W tym sezonie Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na lubelszczyźnie musi zadbać o 1040 km dróg. Jakość odśnieżana poszczególnych odcinków, uwarunkowana jest od natężenia ruchu, który na nich występuje. 

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo, równie w dużej mierze co odśnieżanie dróg, zależy od kierowców. Apelujemy by dostosowywać prędkość jazdy do warunków atmosferycznych panujących na drogach.

Konrad Sławiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe