Przyłączenie Bronowic do Lublina - obchody i jubileusz

  • 24.11.2016, 10:54
  • Krzysztof Boguń
cafe_bronowice.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Społeczny Komitet Organizacyjny i Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina organizują obchody 100 lecia przyłączenia Bronowic do Lublina. W tym roku przypada również 60 - lecie dzielnicy Bronowice.

Dziś w programie Lubelska Caffe gościmy p. Adama Głowacza wieloletniego społecznika, działającego na rzecz dzielnicy Bronowice, honorowego Przewodniczącego Społecznego Komitetu Organizacyjnego i p. Krystiana Klugera - członka SKO. Porozmawiamy o Bronowicach, historii Lublina o obchodach jubileuszowych i atrakcjach, jakie organizatorzy przygotowali z tej wyjątkowej okazji. Zapraszam Krzysztof Boguń

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 24.11.2016, 21:23
Nie tylko Bronowice przyłączono do miasta sto lat temu... Także Kośminek, Tatary, za Cukrownią, Wieniawę, Czechów i Lemszczyznę. Lublin powiększył się w 1916 roku trzykrotnie. Ponadto obchody 100-lecia przyłączenia dzielnic są organizowane od dobrych kilku miesięcy, było już wiele koncertów czy festynów, także Panie Redaktorze, gratuluję obudzenia się z tematem i nie jest to żaden ewenement, i szkoda, że nie pamięta Pan, że inne dzielnice też obchodziły swoje święta w tym roku.

Pozostałe