Niepewna przyszłość Polski samorządowej

  • 11.11.2016, 19:33
  • Cezary Potapczuk
kontrapunktextra-_zuk_sosnowski_2016_11_11.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
O tym co ważne dla kraju, regionu i Lublina rozmawiają goście Kontrapunktu Extra - nowego programu Lubelskiej TV. O tym co czeka samorządy pod rządami Prawa i Sprawiedliwości rozmawiają Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, oraz prof. Michał Gołoś Rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji w Chełmie. Do udziału w debacie zaprosiliśmy Wojewodę Lubelskiego, ale odmówił tłumacząc to przygotowaniami do obchodów Święta Niepodległości.

Władza centralna niechętnie patrzy na samorządy, te po pierwsze zdominowane są przez opozycję, a po drugie społeczeństwo obywatelskie nigdy nie cieszyło się względami prezesa Jarosława Kaczyńskiego i zwolenników systemu nakazowo rozdzielczego. Czyli tych którzy nie lubią dzielić się władzą, którzy chcą sami o wszystkim decydować bez pytania obywateli o zdanie. Przykładem najlepszym jest sprawa tzw reformy oświaty pomysły minister Zalewskiej. Na żadnym etapie prac nikt niczego z nami nie konsultował mówią goście naszego programu. W ogóle można powiedzieć rząd nie rozmawia z samorządami. Od chwili utworzenia w Polsce samorządu lokalnego  takiej sytuacji jeszcze nie było.

Cezary Potapczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe