Lubelska Caffe - Grzegorz Jędrek

  • 07.10.2016, 20:36 (aktualizacja 30.11.2016, 22:18)
  • Lubelska TV
lubelskacaffe_20161007_teatrnnlogo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Historyczno-kulturowa przygoda Teatru NN w Lublinie rozpoczęła się w roku 1990, kiedy w Bramie Grodzkiej - sercu nieistniejącej już dziś dzielnicy żydowskiej, Tomasz Pietrasiewicz postanowił założyć instytucję na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji. W programie mówimy o współczesnych sposobach na przekazywanie historii Lublina poprzez kulturę i sztuki kreatywne. O Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" opowiada nasz gość, Grzegorz Jędrek.

Choć od pierwszej premiery Teatru NN minęło już 26 lat, jego działalność dla wielu Lublinian nadal pozostaje nieznana. Obecnie rozmieszczony jest w trzech miejscach: Bramie Grodzkiej, Trasie Podziemnej (Trybunał Koronny) oraz Domu Słów (ul. Żmigród), Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" swoją działalność rozpoczynał w roku 1990. Od tamtego czasu jego aktywność teatralna przeniosła się także na inne płaszczyzny. Dziś to w dużej mierze konstruowanie wydarzeń na rzecz ocalenia pamięci historii miasta oraz rozwoju szeroko rozumianej kultury. Wszystkie zostały dostosowane do potrzeb współczesnego odbiorcy. O opowiadaniu Lublina poprzez ikonografię, litografię,wystawy tematyczne oraz gościnne występy artystów, a także o wydarzeniach pobudzających kreatywność i wrażliwość artystyczną mówi nam w studio Grzegorz Jędrek.

Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe