Poniedziałek, 25.03.2019

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kraśniku

  • 13.03.2015, 10:16 (aktualizacja 14.03.2015 17:10)
  • jaroslaw_toporowski
Ogólnopolski organizator Fundacja "WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA" podpisała porozumienie ze stowarzyszeniem "OPOKA" o organizację biegu w Kraśniku.

Kraśnickie obchody 1 marca rozpoczęły się o godzinie 12.00 poprzez bieg "TROPEM WILCZYM" w odrewitalizowanym Parku Jordanowskim im.Jana Pawła II. Organizatorom się włączyć do współpracy Urząd Miasta Kraśnik, pozostawili sobie odpowiedzialność za zbiórkę publiczną na rzecz polskiej szkołę w Łanowicach na Ukrainie. Uczestników biegu było blisko 200 (niemal tylu co w Lublinie) na których na mecie czekały gadżety i grochówka. O godzinie 16.00 była Msza Święta w Kościele p.w. Św.Ducha, a potem uroczysty pochód ulicami miasta na cmentarz i przemowy ze składaniem kwiatów.

Zaś 2 marca o godzinie 9.00 odbyła się II EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI” oraz panel dyskusyjny dla młodzieży z Gimnazjum nr 1. Szczegóły na:

http://www.gimn1.krasnik.pl/news.php?readmore=544

Fotografie: Emilia Łukasik, Michał Dudek, Jarosław Toporowski

jaroslaw_toporowski

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe