Rusza nabór wniosków do programu „Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”

  • 31.08.2016, 14:34 (aktualizacja 31.08.2016, 15:02)
  • Konrad Sławiński
Rusza nabór wniosków do programu „Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”
Wojewoda lubelski ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań realizowanych na drogach publicznych, które zaliczane są do kategorii dróg powiatowych i gminnych. Nabór prowadzony jest na podstawie pkt. IX programu wieloletniego pod nazwa „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” , do realizacji w 2017 roku.

Nabór wniosków przeprowadzany w 2016 będzie przebiegał według następującego harmonogramu:

• 1 września- 15 września - nabór wniosków przez wojewodów

• 16 września- 31 października - rozpatrzenie i ocena wniosków przez Komisje; ogłoszenie przez wojewodów wstępnych list rankingowych wniosków

• do 15 listopada - zgłoszenie przez wnioskodawców zastrzeżeń do wstępnych list

rankingowych wniosków

• do 30 listopada - rozpatrzenie zastrzeżeń przez Komisje; przekazanie przez wojewodów ostatecznych list rankingowych wniosków do zatwierdzenia przez ministra właściwego do spraw transportu

• do 20 grudnia - zatwierdzenie przez ministra właściwego do spraw transportu ostatecznej listy rankingowej wniosków

• do 31 grudnia - zatwierdzenie ogłoszenie przez wojewodę listy zakwalifikowanych do dofinansowania wniosków.

Wniosek składa ustawowy zarządca drogi. W przypadku, gdy zadania na dwóch drogach różnej kategorii tj. powiatowej i gminnej są powiązane ze sobą, dwaj wnioskodawcy (ustawowi zarządcy dla tych dróg) mogą złożyć oddzielne wnioski, zaznaczając jednocześnie, iż wnioski te tworzą spójny układ komunikacyjny.

Składany wniosek powinien zawierać informacje i niezbędne kopie wymaganych dokumentów, zgodnie ze wzorem ustalonym odrębnie przez ministra właściwego do spraw transportu. Wnioskodawca przy sporządzaniu wniosku może opierać się jedynie na dokumentach umożliwiających rozpoczęcie inwestycji w planowanym terminie wskazanym we wniosku o dofinansowanie.

Źródłami finansowania realizacji programu są środki z budżetu państwa przeznaczone na dotacje oraz środki przeznaczane przez gminy i powiaty na pokrycie ich wkładów własnych. Wkład własny gminy lub powiatu, może obejmować środki pozyskane od innych podmiotów publicznych lub prywatnych, nie pochodzące z budżetu państwa ani budżetu Unii Europejskiej.  

W województwie lubelskim podział środków na poszczególne lata wygląda następująco:

- 2016 r. - 60 341 388,00 zł

- 2017 r. - 75 426 735,00 zł

- 2018 r. - 82 969 408,00 zł

- 2019 r. - 82 969 408,00 zł

Podjęte w ramach Programu inwestycje służą realizacji Strategii Rozwoju Kraju Polska 2030, Strategii Rozwoju Transportu 2020 (z. perspektywą do 2030) przyczyniając się do osiągnięcia jej głównego celu, jakim jest podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców Polski. Poprzez realizację tych przedsięwzięć osiągnięta zostanie poprawa stanu powiązań dróg lokalnych pomiędzy sobą oraz z siecią dróg wojewódzkich i krajowych. Zwiększona zostanie płynność ruchu oraz nastąpi punktowa poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego w miejscach realizowanych inwestycji.

Konrad Sławiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe