Ministerstwo Rozwoju otwarte na rozbudowę infrastruktury Lublina

  • 30.08.2016, 15:40
  • Dominika Wiślińska
Ministerstwo Rozwoju otwarte na rozbudowę infrastruktury Lublina
Udało się uzyskać aż 85% dofinansowania

Chodzi o budowę przedłużenia ulicy Bohaterów Monte Cassino pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Wojciechowską aż do węzła Sławin. Powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie z ul. Nałęczowską, a także estakady nad Suchą Doliną i ciek spod Konopnicy.

Obszerny projekt rozbudowy został wyceniony na 191 mln zł, z czego udało się uzyskać aż 155 mln z Ministerstwa Rozwoju 

- To dla nas jedna z kluczowych inwestycji drogowych w Lublinie, tym bardziej cieszy uzyskanie maksymalnego dofinansowania. Budowa pozwoli nam wyprowadzić ruch z południa miasta wprost na obwodnicę i drogę ekspresową. Domknięciem miejskiego ringu od południa będzie budowa przedłużenia ul. Dywizjonu 303, dla którego aktualnie opracowywana jest dokumentacja. - powiedział Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk. 

Przetarg zaplanowano na wrzesień, natomiast inwestycja zrealizowana będzie w cyklu dwuletnim.

 

 

 

fot. Urząd Miasta Lublin

Dominika Wiślińska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe