Zmarł kardynał Franciszek Macharski

  • 02.08.2016, 10:56 (aktualizacja 02.08.2016, 11:07)
  • Konrad Sławiński
Zmarł kardynał Franciszek Macharski
Kardynał Franciszek Macharski zmarł w szpitalu w Krakowie. Znalazł się tam po wypadku w swoim domu. Od kilku dni przebywał w śpiączce farmakologicznej. Podczas Światowych Dni Młodzieży w szpitalu odwiedził go papież Franciszek.

Urodził się 20 maja 1927 roku w Krakowie. Był wykładowcą na Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie. Między 1970 rokiem a 1978 pracował jako rektor krakowskiego seminarium. Od 1979 roku kontynuował dzieło Karola Wojtyły jako metropolita krakowski do 2005 roku.

Kardynał Macharski był bliskim przyjacielem Jana Pawła II. Starał się pielęgnować relacje między ludźmi zwłaszcza z tymi, którzy potrzebowali pomocy. Dzięki jego działalności powstało wiele miejsc, w których potrzebujący mogli znaleźć wsparcie.

W kwietniu 2005 roku brał udział w konklawe, kiedy to wybrano na papieża Benedykta XVI.

Zmarł w wieku 89 lat.

Konrad Sławiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe