Kraśnik Blues Meeting!

  • 16.06.2016, 09:44 (aktualizacja 07.09.2017, 11:55)
  • Wiktoria Samborska
Kraśnik Blues Meeting!
VIII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy KRAŚNIK BLUES MEETING 2016

 

VIII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy KRAŚNIK BLUES MEETING 2016

 

16 lipca 2016 roku to wyjątkowy dzień i z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń bluesowych w Polsce. Tego dnia miasto Kraśnik zamieni się w Stolicę Polskiego Bluesa. Kraśnik Blues Meeting 2016 jest już ósmą edycją Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej. Festiwal był organizowany w latach 1999-2004 i po 10-cio letniej przerwie został reaktywowany w 2014 roku z dużym sukcesem. Tegoroczna edycja odbędzie się na plenerowej scenie za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku dnia 16 lipca 2016 roku.

Wstęp na imprezę jak zawsze jest bezpłatny. Celem festiwalu jest promowanie młodych form muzycznych oraz propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Młodzi wykonawcy kwalifikowani są po nadesłaniu materiałów demo, a następnie występują w części konkursowej i są oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. Walczą przy okazji o bardzo atrakcyjne nagrody i promocję w mediach.

Po raz pierwszy odbędzie się również KONKURS „DZIECI w KRAŚNIKU ŚPIEWAJĄ BLUESA”, a szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.krasnikbluesmeeting.com/konkurs/. Części konkursowa dla dzieci w wieku 7-12 lat rozpoczyna się o godzinie 13.00 i będzie trwała do godziny 15.00. Ponadto przygotowana zostanie specjalna STREFA ZABAW DLA DZIECI – skakańce, strzelańce, trampoliny, quady i wiele innych.

O godzinie 15.00 rozpoczną się występy zakwalifikowanych zespołów z całej Polski, które zawalczą o GRAND PRIX Festiwalu ufundowane przez Stowarzyszenie SAWP w wysokości 1000 EURO oraz wiele innych nagród, a będą to: MANFREDI & JOHNSON, LEVI, KLUCZE, KAREN'S DIET, MARCIN KRUK BAND, IMMUNITET, BLUES PERSPECTIVE BAND, BAD RAIN, CHERRIES IN SKI, AP BLUES, THE BLUE SOCKS, OLD WAVE. W skład Jury wejdą między innymi: SŁAWEK WIERZCHOLSKI, MIETEK JURECKI, ADAM DOBRZYŃSKI, ANDRZEJ PAWKA oraz kilka innych osób z branży zarówno muzycznej jak i medialnej.

Koncert Gwiazd rozpocznie się o godzinie 19.00, a na scenie wystąpią: HOT TOMALES - Laureat VII Edycji Festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2016, Zespół PAWKIN DŻEM PROJEKT w specjalnie przygotowanym projekcie z wybranymi kompozycjami zespołu DŻEM. Następnie SŁAWEK WIERZCHOLSKI i NOCNA ZMIANA BLUESA z Gościem Specjalnym JANEM BŁĘDOWSKIM. Liderem i założycielem legendarnego zespołu KRZAK. Na koniec niezwykły projekt muzyczny NIEZAPOMNIANY JOE COCKER – ŚPIEWA JACEK KAWALEC z zespołem znakomitych Muzyków: ROBERT CHOJNACKI, JULIA CHCHMIELNIK, EDYTA STRZYCKA, DOMINIKA SITARCZUK, KRZYSZTOF KURZEPA, ARTUR DANIEWSKI i KRZYSZTOF PATOCKI i oczywiście JACEK KAWALEC w roli głównej. Koncert będzie połączony z multimedialnymi prezentacjami z Życia JOE COCKER'a i zawrze kilkanaście przebojów, tego nadzwyczajnego Artysty.

Ponadto podczas Festiwalu odbędzie się GIEŁDA WINYLI na której będzie można obejrzeć, wymienić lub kupić wybrane płyty analogowe, a będzie dostępnych ponad 4.000 tytułów. Ponadto zaplanowane zostało specjalnie przygotowane stoisko instrumentów muzycznych.

Gospodarzami sceny oraz prowadzącymi Imprezę będą SŁAWEK WIERZCHOLSKI oraz ADAM DOBRZYŃSKI.

Całe Wydarzenie będzie transmitowane na żywo i rejestrowane dziewięcioma kamerami telewizyjnymi. Transmisja zostanie przeprowadzona przez LUBELSKA.TV zarówno internetowo jak i przez sieć UPC w bardzo wielu miastach Polski.

 

Więcej na temat Festiwalu KRAŚNIK BLUES MEETING 2016: www.krasnikbluesmeeting.com

 

Wiktoria Samborska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe