Liczba odwiedzających stadion Arena Lublin przekroczyła 400 tysięcy!

  • 01.06.2016, 09:53
  • Wiktoria Samborska
Liczba odwiedzających stadion Arena Lublin przekroczyła 400 tysięcy!
Podczas wczorajszego meczu Motoru Lublin z Resovią Rzeszów liczba odwiedzających stadion Arena Lublin przekroczyła 400 tysięcy!

Podczas wczorajszego meczu Motoru Lublin z Resovią Rzeszów liczba odwiedzających stadion Arena Lublin przekroczyła 400 tysięcy!

 

Od otwarcia stadionu w 2014 roku na Arenie Lublin wydarzyło się już bardzo wiele. Były sportowe emocje, które zapewniły zarówno lokalne jak i międzynarodowe drużyny. Na płycie głównej zagrały już 3 reprezentacje Polski w trzech dyscyplinach: w piłce nożnej, rugby i futbolu amerykańskim. Nie zabrakło też dużych imprez kulturalnych, takich jak m.in. koncert Katie Melua i Meli Koteluk czy koncert otwarcia „Talent Czy Factor” transmitowany w telewizji TVN. Ponadto, budynek stadionu posiada pomieszczenia, w których organizowane są wydarzeń biznesowe, a nawet prywatne imprezy.

Maj na stadionie był bardzo intensywny. Tylko w tym miesiącu odbyło się 6 meczów Motoru i Lublinianki na płycie głównej, koncert zespołu Bajm (na który bilety zostały praktycznie wyprzedane), Festiwal Kolorów na błoniach, Kino Samochodowe na parkingu pod stadionem oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży takie, jak Mistrzowski WF i Sportowa Liga Przedszkolaka. Nie można też zapominać o boiskach bocznych, które są wykorzystywane codziennie na treningi, mecze, turnieje czy nawet pikniki firmowe.

Stadion, jako że został sfinansowany w części ze środków unijnych, do końca lipca 2016 r. musiał uzyskać liczbę 361 tys. odwiedzających. Ten wynik został osiągnięty już w kwietniu.

Wiktoria Samborska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe