Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości!

  • 24.05.2016, 10:44
  • Wiktoria Samborska
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości!
Uroczyste podsumowanie eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbyło się 18 maja w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Organizatorem jest Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – podsumowanie w Lublinie

Uroczyste podsumowanie eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych
i Wynalazczości odbyło się 18 maja w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Organizatorem jest Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji.

Tegoroczną edycję olimpiady swoim patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Wschodni Klaster Obróbki Metali, a na poziomie ogólnopolskim Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy oraz Komisja Europejska w Polsce. Patronat medialny objęli: LUBELSKA.tv, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni.

W podsumowaniu wzięli udział uczestnicy olimpiady wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, przedstawiciele urzędów: Pan Mirosław Tarkowski z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Pani Aleksandra Sępoch z Kuratorium Oświaty, Agnieszka Adamska-Bednarz
z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta,

Podczas podsumowania zostały wręczone dyplomy (Blok A – Innowacje Techniczne i Blok B- Wynalazczość), książki dla uczestników Bloku A oraz puchary i nagrody dla najlepszych uczestników Bloku B.

Eliminacje okręgowe Bloku A polegały na przygotowaniu projektu w jednej z czterech kategorii: P - pomoc dydaktyczna, E - pomysł ekologiczny, R - pomysł techniczny i U - usprawnienie softwarowo techniczne. Najlepsze prace zostały zakwalifikowane do finału ogólnopolskiego.

9 marca 2016 w Lublinie odbyły się eliminacje w Bloku B, które składały się z testu oraz zadań opisowych z zakresu wiedzy o ochronie własności przemysłowej. W eliminacjach wzięło udział 15 szkół z Lublina i okolic. Dziesięciu najlepszych zawodników wzięło udział w finale, w którym udzielali ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania. Sześciu najlepszych uczniów weźmie udział w finale ogólnopolskim, który rozpocznie się 10 czerwca w Koszalinie.

Najlepsi drużynowo okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2
im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach
. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół w Poniatowej, zaś trzecie drużyna XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki w Lublinie.

Klasyfikację indywidualną wygrała Patrycja Stoczkowska z XXI Liceum Ogólnokształcącego
z Lublina, która otrzymała Crosstrainera (Orbitreka). Tomasz Nagrodzki z Zespołu Szkół
z Poniatowej za zajęcie drugiego miejsca i Paulina Urbankiewicz z Zespołu Szkół Nr 1 z Lublina za trzecie miejsce odebrali telefony.

Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez firmy należące do Wschodniego Klastra Obróbki Metali oraz WKTiR Lublin. Fundatorzy Główni: Nowak Technologie Tomasz Bartłomiej Nowak, EDBAK Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe „MALINEX” Ryszard Malinowski. Fundatorami wspierającymi są:
WOLCO Sp. z o.o., Zakład Narzędzi Diamentowych i Spiekanych Pyrzyna Czesław,
ARTPOL-Therm Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „CEWAR” Więch&Więch s.j., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Wdrożeniowe NABOR G. Naborczyk. Partnerami zaś: NOTA – Zakład Mechaniki Precyzyjnej Szymczyk Stanisław, Zakład Produkcyjno-Handlowy Stanisław Krzaczek, Zakład Usługowo-Produkcyjny ROZTOCZE Rak Roman, WARBO S.A., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „TECHMETAL” Nowacki Mieczysław, KUŹNIA MATRYCOWA Sp. z o.o., KS enegineering technology Sp. z o.o., KOMODUS Anna Śmiech, MK MIKRO ENERGIA Kazimierz Martychowiec.

 

Więcej informacji na temat Olimpiady można przeczytać na stronie www.wktir.pl

Wiktoria Samborska

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe