CSK w Lublinie rusza pełną parą!

  • 01.04.2016, 16:14
  • Dominika Wiślińska
csk_program
loadingŁaduję odtwarzacz...
Centrum Spotkania Kultur przedstawiło program na 2016 rok. Ponieważ jest to miejsce, w którym nie ma ograniczeń dla artystów i ludzi związanych ze sztuką, otwarcie centrum nie mogło odbyć się jednego dnia. Rozpoczęcie działalności CSK to cała seria imprez: od koncertów operowych, przez sztukę współczesną, po folklor.

Już 29 kwietnia w sali operowej wystąpią premierowo w Polsce: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, wykonując największe arie operowe. By wpleść trochę regionalnego akcentu, gwiazdom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Bassema Akiki. Dalej program skupi się na tańcu, zarówno tym klasycznym, bo 7 maja balet "Kopciuszek" zaprezentuje Akademia Teatro Alla Scala, ale będzie także taniec nowoczesny 24 i 25 czerwca wystąpi grupa Nederlands Dans Theatre 2. W taniec wpleciona została wystawa fotografii Sebastiana Salgado. Jednak wszyscy czekają na czwarty kwartał roku, ponieważ wtedy odbędzie się WIelka Gala Otwarcia oprawiona spektaklem "Teatr w Budowie", występami między innymi Beaty Kozidrak czy Krzysztofa Cugowskiego, jednak największe show 1 października zapewni wszystkim koncert Seal'a.

Dominika Wiślińska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe