Trwa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych!

  • 22.03.2016, 12:35
  • Wiktoria Samborska
Trwa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych!
Przypominam, że do końca marca trwa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Podanie do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów zaplanowane jest na 20 kwietnia, na godzinę 8:00.

 

Na dzień dzisiejszy na 2 834 wolnych miejsc do naboru zgłoszono w systemie 2 346 wniosków, z czego jedynie 1 635 wniosków zostało wydrukowanych i dostarczonych w formie papierowej w przedszkolach lub oddziałach przedszkolnych pierwszego wyboru.

Wnioski uzupełnione w formie elektronicznej, które nie zostaną wydrukowane i dostarczone do przedszkola lub oddziału przedszkolnego nie będą brały udziału w postępowaniu rekrutacyjnym. Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest złożenie wniosku w formie papierowej w przedszkolu bądź oddziale przedszkolnym pierwszego wyboru!

 

Specjalnie dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym uruchomiona została specjalna miejska infolinia informacyjna. Pod numerami telefonów: (81) 466-39-61, 466-39-62, 466-39-63 do końca marca będą dyżurować pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania, udzielający odpowiedzi na pytania rodziców dotyczące rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

 

Miasto Lublin, na nadchodzący rok szkolny, przygotowało łącznie 10 tysięcy miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tej liczbie znajdują się 8 682 miejsca w 64 przedszkolach publicznych i jednym zespole przedszkolnym oraz 4 punktach przedszkolnych. Ponadto w 27 szkołach podstawowych przygotowanych jest 48 oddziałów przedszkolnych, które dysponują 1016 miejscami dla dzieci 5-6 letnich. Łącznie w edukacji samorządowej przygotowanych jest 9 698 miejsc. Ofertę rekrutacyjną uzupełniają 2 przedszkola publiczne prowadzone przez osoby prawne, które dysponują 260 miejscami oraz wybrane w drodze otwartego konkursu ofert Przedszkole Niepubliczne Akademia Poziomkowa, które przygotowało 45 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Wiktoria Samborska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe